22.09 – Europejski Dzień bez Samochodu

Zachęcamy mieszkańców Wałbrzycha do czynnego udziału w obchodach Europejskiego Dnia bez Samochodu, w tym do przejazdu na rowerach ulicami naszego miasta z Placu Magistrackiego do Aqua Zdroju. Po paradzie rowerowej w godz. 11:30 – 14:30 odbędzie się impreza plenerowa na terenie Centrum Aqua Zdrój. Zapraszamy!

Europejski Dzień bez Samochodu organizowany jest pod auspicjami Komisji Europejskiej. Jest to jedna z najważniejszych inicjatyw o charakterze ogólnoeuropejskim, która ma na celu promocję zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z prywatnych samochodów na rzecz transportu zbiorowego. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu odbędą się w Wałbrzychu 22 września. Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

Dążąc jednocześnie do zmniejszenia uciążliwości związanych z ruchem samochodowym w centrum miasta oraz poszukując potencjalnych możliwości zwiększenia bezpieczeństwa na drodze ZDKIUM Wałbrzych zwraca się z apelem o włączenie do obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu i skorzystania z alternatywnego środka transportu np. autobusu komunikacji miejskiej, roweru. Podkreślając charakter tego dnia, odbędzie się parada rowerowa grupy złożonej z przedstawicieli: władzy gminnej i powiatowej, firm i instytucji z terenu miasta Wałbrzycha oraz dzieci i młodzieży szkolnej, która przejedzie ulicami Wałbrzycha w eskorcie Policji i Straży Miejskiej na trasie: Plac Magistracki ? ul. Dmowskiego ? ul. Drohobycka ? ul. Słowackiego ? Plac Grunwaldzki- ul. Wysockiego ? ul. Andersa ? ul. Ratuszowa- AQUA ZDRÓJ, gdzie odbędzie się impreza finałowa. Zbiórka uczestników na Placu Magistrackim o godz. 10:45.

W programie imprezy przewidziano m.in.: konkursy: wiedzy o ekologii, komunikacji miejskiej i Europejskim Dniu bez Samochodu, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ?Bez spalin w Wałbrzychu-zielone miasto?, prezentację – pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, występy grup tanecznych, wystawę prac plastycznych dzieci i młodzieży z wałbrzyskich szkół, emisję edukacyjnego filmu w Mobilnym Centrum Promocji pt. ?Miasto w ruchu? prezentującego skutki zatłoczenia miast, warsztaty bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym, promocję komunikacji miejskiej i akcji ? Zamień wóz na bus? oraz prezentację rowerów elektrycznych.

 

 

10352094_845819485539104_3333089873790143247_n

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl