Akademia Tenisa Stołowego „Pingpongista” zaprasza!

Chcesz mieć w domu geniusza? Zapisz dziecko na zajęcia tenisa stołowego! Już od lutego w Centrum AQUA ZDRÓJ startuje Akademia Tenisa Stołowego „Pingpongista”.

Gra w tenisa stołowego jest sportem przeznaczonym dla osób w każdym wieku. Można go uprawiać zarówno na poziomie amatorskim jak i profesjonalnie. Bez względu na stopień zaawansowania naukowcy są zgodni co do jednego ? jest to sport, który najlepiej wpływa na rozwój psychofizyczny i emocjonalny!

O pozytywnym wpływie gry w tenisa stołowego na rozwój człowieka wypowiedział się znany światowy neurofizjolog kliniczny dr Daniel G. Amen. Wybitny psychiatra twierdzi, że jest to jedyna dyscyplina, która ma tak znaczący wpływ na rozwój mózgu. Jest to spowodowane tym, że gra usprawnia koordynację między dłonią a wzrokiem. Podczas meczów zawodnik musi być skupiony na piłeczce i odpowiednio szybko zareagować. Takie ćwiczenie jest idealne dla małych dzieci, zwłaszcza tych w wieku przedszkolnym. W przyszłości ułatwi im ważną, choć z pozoru banalną czynność, jaką jest przepisywanie z tablicy. Aktywna gra w tenisa stołowego wykształca u zawodników takie same schematy, jakie mają miejsce przy przepisywaniu tekstu ? jednoczesne obserwowanie i działanie. Przeprowadzone badania dowiodły, że dzieci, które miały aktywny kontakt z tą dyscypliną lepiej sobie radzą we wczesnych latach szkolnych. Dzieje się tak ponieważ od najmłodszych lat ćwiczą koncentrację i szybkość reakcji. Dodatkowo gra w ping-ponga może pomóc dzieciom w walce z dysleksją typu wzrokowego. U jej podłoża leżą zaburzenia percepcji pamięci wzrokowej powiązane z zaburzeniami koordynacji wzrokowo-ruchowej i ruchowo-przestrzennej. A gra w tenisa stołowego harmonizuje pracę mięśni ze zmysłem wzroku. (Źródło: www.wiadomosci24.pl)

W związku z coraz większą popularnością „pingponga” jako sportu ogólnodostępnego, bezwzględnie przynoszącego pozytywne skutki w dziedzinie rozwoju IQ i sprawności fizycznej od lutego w Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój rusza jedyna w Wałbrzychu Akademia Tenisa Stołowego ? Pingpongista? skierowana do dzieci i młodzieży już od 6 roku życia!

Zajęcia będą prowadzone w poniedziałki i środy w godz. 16:00 – 17:30 przez trenerów i zawodników grających w drużynach ligowych PZTS, pod zwierzchnictwem nauczyciela akademickiego, wielokrotnego akademickiego mistrza Polski, trenera kadry AZS PWSZ Wałbrzych – aktualnego wicemistrza Europy Tomasza Durajczyka.

Zapraszamy serdecznie, sukces leży w rękach najlepszych!

Informacje i zapisy

Tomasz Durajczyk, tel. 603 038 727, e-mail t.durajczyk@aqua-zdroj.pl

Regulamin Akademii Tenisa Stołowego „Pingpongista”

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl