AQUA CHAMPION ZA NAMI (foto)

30.05.2018r. odbyły się zawody pływackie II Aqua Champion Powszechnej Nauki Pływania o Puchar Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja.

Do udziału zgłosiło się 9 szkół podstawowych licząc w sumie ok 150 uczestników. Jesteśmy niezmiernie dumni, że Miejski Program Nauki Pływania oraz ministerialny „Dolnoślązak Umie Pływać” które realizujemy od 5 lat, tak licznie zaraża młodych ludzi do pływania. Uczestnicy to uczniowie od 1 do 6 klasy. Rywalizacja klas 1 i 2 odbyła się na basenie rekreacyjnym, zadaniem pływaków było pokonanie 12m na grzbiecie oraz 12m na piersiach w dowolny sposób, ze sprzętem lub bez. Klasy 3 rywalizowały w startach indywidualnych na dystansie 25metrów w wybranym przez siebie stylem, a klasy 4 i 6 jako absolwenci programów, sprawdzaliśmy na 50 metrach, tutaj też każdy zawodnik wybierał style w których startował. Na koniec reprezentacje szkół współzawodniczyły w sztafetach 10×25 metrów stylem dowolnym. Najszybsza okazała się sztafeta Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 15, która tym samym wygrała puchar Prezydenta Miasta Wałbrzych dr Romana Szełemeja. Na II miejscu uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 28, na III PSP 21 a na IV PSP 6.  Na wyróżnienie zasługują wszyscy uczestnicy klas 1 i 2 – ponieważ były to ich pierwsze starty, a wykazali się świetnymi umiejętnościami i wspaniałą postawą godną młodych sportowców oraz multimedaliści:

Róża Garba (3 klasa)- 3 złote medale i 1 srebro

Natalia Kołomańska (4 klasa) – 4 złote medale

Miłosz Kowalski (4 klasa) – 1 złoto i 3 srebra

Dominika Batóg (6 klasa) – 4 złota

Łukasz Kastner (6 klasa) – 3 złota i 1 srebro

Każdy uczestnik otrzymał w nagrodę pamiątkowy dyplom, złoty medal uczestnika i kartę jednorazowego wstępu do Parku Wodnego Aqua Zdrój, w rywalizacji klas 3-6 miejsca medalowe (1-3) były również nagradzane biletami na mecz koszykówki kobiet Polska-Irlandia. W trakcie trwania zawodów rozgrywane były również konkursy wiedzy o pływaniu, w których każdy chętnie uczestniczył, bo również można było wygrać drobne upominki.

Wyniki

 

Dziękujemy również wolontariuszkom – pływaczkom z „UKS Szafir”, które sędziowały, prowadziły konkursy i pomagały w oprawie muzycznej zawodów! Maja Łąpieś, Nadia Jędrzejczyk, Małgosia Victor, Anna Sobaszek, Klaudia Żurawska, Julia Bochat, Agnieszka Brożyna.

Zapraszamy serdecznie za rok!

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl