Fitness

Godziny otwarcia Squash & Fitness Center
poniedziałek  – niedziela 6.00 – 22.00

Kontakt ze Strefą Sport Kasa: 74 660 93 13

Na naszej strefie Fitness pracuje kilkunastu instruktorów oraz bogaty wachlarz różnorodnych zajęć, tak aby każdy z Was znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Różne formy Aerobiku to szeroka gama zajęć od tanecznych, poprzez wzmacniające aż do mentalno-relaksacyjnych. Nasza urozmaicona oferta zaspokoi najbardziej wysmakowane gusta form fitness, a wyspecjalizowana kadra instruktorska doradzi, zmotywuje i zaspokoi Państwa potrzeby.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą przy użyciu najlepszej jakości specjalistycznego sprzętu takiego jak: stepy, maty, piłki lekarskie i gimnastyczne, taśmy oraz hantle. Poniżej zamieszczamy szczegółowy opis dostępnych u nas zajęć.

Zapoznajcie się z cennikiem fitness.

Sprawdźcie aktualny grafik zajęć Fitness, a poniżej opis zajęć:

Grafik zajęć Fitness
Godziny Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
9:00 Joga FitMariola StretchingMariola Total CardioPaulina
10:00 ZumbaMonika ZumbaMonika
11:00 TrampolinyJulka
15:45 Zdrowe plecy Edyta/Gosia/Ania Zdrowe plecy Edyta/Gosia/Ania
16:00 StretchingMariola Joga fitMariola
17:00 SpinningAndrzej ABTDorota PilatesIwona T. Brzuch/Pośladki Miniband

Iwona P.

18:00 TrampolinyIwona T. SpinningKrzysiek Fit MixMałgorzata Latino FitKarolina TrampolinyIwona T.
19:00 ShapeIwona P. Latino FitKarolina SpinningKrzysiek Perfect BodyPaulina ZumbaMonika
19:10
20:00 Animal FlowDominik Zdrowe stawyGrzesiek SztangiEwelina
20:10 Trening PowięziowyMarcin SztangiEwelina

Ze względu na komfort ćwiczeń na sali fitness podczas zajęć może przebywać maksymalnie 35 osób.

* Zajęcia odbywają się w Centrum Odnowy i Rehabilitacji SPORT&SPA. Zapisy:

– Zdrowe plecy, tel. (74) 660 93 21, e-mail: odnowa@aqua-zdroj.pl

Opisy zajęć w Aqua Zdrój Squash&Fitness Center

ABT
Dzień Godzina Instruktor
wtorek 17:00 Dorota

ABT – ćwiczenia w formie wzmacniania dolnych partii ciała. Kształtowanie smukłych ud, kształtowanie pupy i wyrzeźbionego brzucha. Zajęcia przeznaczone dla pań które chcą poprawić wygląd brzucha, nóg i pośladków. Ze względu na prostą formę oraz średnią intensywność będą to idealne zajęcia dla osób początkujacych.

Brzuch/ Pośladki Miniband
Dzień Godzina Instruktor
piątek 17:00 Iwona P.

Brzuch/ Pośladki Miniband – Małe gumy, wielki trening, rewelacyjne efekty!!!! Na zajeciach z Mini Bandami będziecie wzmacniać i kształtować mięśnie pośladka i brzucha. Trening polecany dla wszystkich bez względu na stopień zaawansowania.

Fit Mix
Dzień Godzina Instruktor
środa 18:00 Małgorzata

Fit Mix – to zajęcia z których może korzystać każdy, bez względu na wiek. W zależności od potrzeb, korzystamy z piłek, stepów, bosu i hantli. Ćwiczenia rozwijają umiejętności motoryczne, równowagę, siłę i oddech. Możesz liczyć na poprawę pracy narządów wewnętrznych, wzmocnienie mięśni całego ciała, rozwój i utrzymanie ruchomości stawów. Elementy cardio pomogą w spalaniu tkanki tłuszczowej, jak i rozwoju mięśni czy ogólnej poprawy wydolności organizmu. To wesołe zajęcia, które pomogą się odprężyć, skupić na sobie oraz odreagować po ciężkim dniu pracy.

Joga Fit
Dzień Godzina Instruktor
środa 16:00 Mariola
wtorek 9:00 Mariola

Joga Fit – elementy jogi w fitnessowej oprawie. Zajęcia opierają się na pracy z własnym ciałem, oddechem i umysłem. Prowadzą do osiągnięcia harmonii i wewnętrznej równowagi. Kształtują piękną, smukłą sylwetkę, poprawiając samopoczucie i stan zdrowia.

Latino Fit
Dzień Godzina Instruktor
wtorek 19:00 Karolina
czwartek 19:00 Karolina

Latino Fit – gorące rytmy, rozkołysane biodra i energia. Tak w skrócie można opisać zajęcia, które poprowadzi dla Was nasza instruktorka. Karolina, która od dziecka trenowała taniec towarzyski połączyła swoją pasję z fit stylem życia. W programie zajęć wzmacnianie i modelowanie ciała, jak i ćwiczenia poprawiające koordynacje ruchową. Daj się ponieść radości płynącej z tańca i spal w przyjemny sposób mnóstwo kalorii. Zajęcia fitness z elementami tańców latynoamerykańskich (Samba, Cha Cha, Salsa, Jive, Bachata)

Perfect Body
Dzień Godzina Instruktor
czwartek 18:00 Paulina

Perfect Body – to forma treningu ogólnorozwojowego. Na jednych zajęciach angażowane są wszystkie partie mięśniowe kolejno według wielkości, od największej do najmniejszej. Trening doskonałe wyszczupla, kształtuje i wysmukla sylwetkę. Stosowanie dodatkowego sprzętu (stepy, hantle) zwiększa zaangażowanie mięśni głębokich. Już po pierwszych zajęciach poczujesz że Twoje mięśnie wykonały dobrą pracę, a już po kilku tygodniach będziesz w stanie zauważyć wymierne efekty wizualne.

Shape
Dzień Godzina Instruktor
poniedziałek 19:00 Iwona P.

Shape

Spinning
Dzień Godzina Instruktor
poniedziałek 17:00 Andrzej
Wtorek 18:00 Krzysiek

Spinning – zajęcia na rowerach stacjonarnych. Przeznaczone dla wszystkich amatorów jazdy na rowerze w każdym wieku. To połączenie treningu grupowego z kolarskim na specjalistycznych rowerach. Intensywny wysiłek w motywującej się nawzajem grupie, przy dobrej muzyce. Indoor Cycling pozwala na optymalną kontrolę wysiłku i szybkie osiągnięcie celu. Jest zupełnie bezpieczny, odciąża stawy, wskutek czego ryzyko kontuzji jest minimalne. To jazda po wyimaginowanych trasach do energicznej muzyki i ogromna satysfakcja po zakończonym treningu.

Stretching
Dzień Godzina Instruktor
poniedziałek 16:00 Mariola
piątek 9:00 Mariola

Stretching – siła, kondycja i zdrowie. Zajęcia uwalniają od napięć, dają psychiczne odprężenie, lepszy przepływ energii, wzmacniają układ nerwowy, poprawiają ogólną kondycję fizyczną.

Sztangi
Dzień Godzina Instruktor
wtorek 20:10 Ewelina
piatek 20:00 Ewelina

Sztangi – to trening z wykorzystaniem sztangi o różnych obciążeniach, mający na celu spalanie tkanki tłuszczowej, jak również wzmacnianie i kształtowanie mięśni całego ciała. Dzięki zastosowaniu sztangi o zmiennym ciężarze, trening PUMP umożliwia dostosowanie intensywności wysiłku do indywidualnych możliwości każdego uczestnika zajęć. Miłośnikami tej formy zajęć są zarówno kobiety jak i mężczyźni w każdym wieku.

Trampoliny
Dzień Godzina Instruktor
poniedziałek 18:00 Iwona T.
piątek 18:00 Iwona T.

Trampoliny – są doskonałą formą aktywności fizycznej, która daje maksymalną efektywność. Co więcej to połączenie ogólnorozwojowego treningu z muzyką i dużą dozą dobrego humoru. Trening na trampolinach poprawia kondycję, modeluje sylwetkę i wyzwala endorfiny.

Trening powięziowy
Dzień Godzina Instruktor
poniedziałek 20:10 Marcin

Trening powięziowy – powięzie łączą mięśnie ze sobą wzdłuż kończyn oraz tułowia człowieka, tworząc w ten sposób wiele łańcuchów lub taśm. Pojęcie oraz koncepcję taśm anatomicznych stworzył amerykański terapeuta i anatom Thomas Myers. Ustalił on, że powięzie otaczają niczym sieć ciało człowieka z każdej strony. Ich właściwe napięcie oraz elastyczność sprawiają, że nasze ciało jest proste, stabilne i tworzy jednolitą całość. Dzięki taśmom powięziowym wykonujemy ruchy kończynami bądź ciałem, zachowując przy tym właściwą jego pozycję. Odpowiednio elastyczne i zarazem napięte łańcuchy anatomiczne są niezwykle ważne dla zdrowia, jakości poruszania się, rozkładu (przekazu) energii w naszym ciele.

Na treningu skupiamy się na odpowiednim rozciągnięciu całych łańcuchów anatomicznych a nie poszczególnych partii mięśniowych. W niektórych ćwiczeniach uczymy się napinania całej taśmy anatomicznej i „puszczania” tego napięcia, uwalniając energię z napięcia. Coś w stylu naciągnięcia gumy i puszczenia jej. Ta umiejętność jest bardzo pomocna w większości sportów. Trening ten ma również charakter terapeutyczny.

Co daje trening powięziowy: prewencja urazów, terapia kręgosłupa, znaczna poprawa cech motorycznych, poprawa mobilności, poprawa elastyczności, stabilizacja całego aparatu ruchu, działa antyzapalnie, poprawia wady postawy, przyspiesza reakcję i kontrolę nerwowo- mięśniową, doskonali symetrię ruchową, stymuluje produkcję kolagenu, polepsza propriocepcję, działa zbawiennie na problemy z tzw. celulitis

Zdrowe plecy
Dzień Godzina Instruktor
wtorek 15:45 Edyta/Gosia/Ania
czwartek 15:45 Edyta/Gosia/Ania

Zdrowe plecy – gimnastyka skierowana jest do osób, które chcą usprawnić swoje ciało poprzez ogólnorozwojowe ćwiczenia o nieco mniejszej intensywności niż typowe zajęcia fitness. Nasze zajęcia są doskonałym sposobem utrzymania dobrej kondycji, siły mięśniowej i prawidłowej ruchomości stawów dla: osób w średnim wieku lub starszych, osób cierpiących na bóle pleców, osób spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej (pracownicy biurowi, kierowcy), osób w każdym wieku, jako rehabilitacja po operacjach kręgosłupa lub innych zabiegach operacyjnych w drodze powrotu do stanu sprzed zabiegu. 45 minut ćwiczeń podzielone jest na rozgrzewkę przy muzyce, część główną (na macie) nacelowaną głównie na ćwiczenia mięśni brzucha, grzbietu i kończyn oraz część końcową – rozciąganie, wyciszanie. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Zdrowe stawy
Dzień Godzina Instruktor
czwartek 20:00 Grzesiek

Zdrowe stawy – zajęcia mają na celu terapeutyczne oddziaływanie na kręgosłup oraz stawy obwodowe. Wzmocnienie mięśni osłabionych i rozciągnięcie mięśni przykurczonych, zatrzymanie istniejących zmian zwyrodnieniowych i zapobieganie powstaniu przyszłych. Poprzez regularne praktykowanie ćwiczeń wraca optymalny zakres ruchomości stawów, wzmacnia się i osiąga harmonię ruchu całego ciała. Trening zabezpiecza przed kontuzjami oraz umożliwia życie bez bólu po przebytych już urazach. Dzięki tym zajęciom poprawisz również koordynację ruchową, zwiększysz swoją siłę, spalisz kalorię, poprawisz ruchomość stawów oraz podstawowej wydolności krążeniowo-oddechowej

 

Zumba
Dzień Godzina Instruktor
piątek 19:00 Monika
sobota 10:00 Monika
niedziela 10:00 Monika

Zumba  – to połączenie elementów tańca latynoskiego oraz aerobiku. Łatwa choreografia sprawi, że poczujesz się jak gwiazda, poprawisz swoją koordynację ruchową, pamięć, a przy tym spalisz w przyjemny sposób mnóstwo kalorii.

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl