Skatepark

Raj dla amatorów bmx-ów, rolek i deskorolek oraz parkour-owców pod dachem !!!

Wszystkich entuzjastów skoków przez przeszkody zapraszamy serdecznie do jedynego w mieście Skateparku mieszczącego się na Piaskowej Górze za Kauflandem. Skatepark jest dostępny cały rok mieści się w hali o wymiarach 47 m x 17 m. i znajdziecie w nim sporo atrakcji:


Minirampa – konstrukcja, która przypomina ćwiartkę rury. Od ziemi do jej końca postępuje zwiększenie kąta nachylenia rampy, kończące się dopingiem, który ułatwia wykonywanie ślizgów i grindów. Rampa jest wykorzystywana także do wyskoków w powietrze.

Grindbox – służy do zabawy i nauki nowych trików. Jest elementem wolnostojącym, który uzupełnia płytę skateparku.

Funbox – jest sercem każdego skateparku. Posiada dodatki, takie jak spady, poręcze, wybicia, co daje możliwość tworzenia nowych ewolucji i trików .

Quarter – służy do rozpędzania na środkowe elementy skateparku, np. funbox. Jest też elementem, na którym wykonuje się różnego rodzaju ewolucje (raczej dedykowany deskorolce).

Kicker – przez niektórych zwany także hopką. Służy do wyskakiwania i pozyskiwania jak największej odległości od ziemi w pionie. Można z niego skręcić triki, które wymagają dużej wysokości, np ,graby , czyli chwyty deski, również z obrotami (choć są to ewolucje raczej na rampę), ale także double i triple, flipy dla osób, które świetnie kręcą deską, ale nie mają zbyt dużego wybicia. Wygląda jak zwykła hopka, zazwyczaj pod kątem 25-30 stopni od ziemi.


Godziny otwarcia Skateparku

  • poniedziałek nieczynne
  • wtorek – piątek w godz. 17:00 do 20:30
  • sobota, niedziela w godz. 13:00 do 21:00

Kontakt:

Skatepark Wałbrzych

Topolowa 17k

58-309 Wałbrzych

tel. (74) 666 99 56 

Cennik Skate Parku

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl