BIKE MARATON – PRAWIE 1000 UCZESTNIKÓW

Druga edycja Bike Maratonu w Wałbrzychu zgromadziła blisko 1000 uczestników. Pod Chełmcem miłośnicy dwóch kółek mogli rywalizować na bardzo atrakcyjnych trasach.

Śmiałkowie mogli wybrać start na jednym z trzech dystansów:

– dystans MINI Bike Maraton  – 25 km (przewyższenia do 660 m)

– dystans MEGA Bike Maraton – 49 km (przewyższenia do 1580 m)

– dystans GIGA Bike Maraton  – 72 km (przewyższenia do 2440 m)

Opis tras (za bikemaraton.com.pl):

MINI – od początku asfalt ( 1km), dalej szutrowy podjazd na Chełmiec, przy Małym Chełmcu zjazd szutrowo – leśny do Boguszowa a dalej szerokim szutrowym podjazdem do bufetu i dalej do rozjazdu z MEGA, po rozjeździe kilka singli i interwałów – trasa bez większych trudności technicznych.

MEGA/GIGA – po rozjeździe pierwszy trudniejszy podjazd na Długą i zjazd po zakosach i dojazd do pętli na Trójgarbie, gdzie sporo technicznych zjazdów i podjazdów. Podłoże zróżnicowane – sporo luźnych kamieni, trasa wymagająca zarówno kondycyjnie jak i technicznie.

Na stadionie 1000-lecia odbyły się za to wyścigi dla dzieci.

Na dystansie MINI najlepszy był Piotr Śliwiński z RMF FM Heg, ale drugie miejsce zajął Filip Brzóska z Whyte Nexelo Wałbrzych. Wśród kobiet triumfowała Matylda Szczecińska z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Monika Jeruzalska z Whyte Nexelo była 11, a dwa miejsca niżej uplasowała się kolejna z wałbrzyszanek – Martyna Tomasik.

N dystansie MEGA nie mieli sobie równych Tomasz Pierwocha (RMF FM Heg) oraz Zuzanna Krzystała (Sup Lifting). Na najbardziej wymagającej trasie GIGA wygrali za to Mariusz Kozak z JBG-2 oraz Anna Sadowska z 72d Windsport.

Choć lista zgłoszeń do wyścigu wyniosła znacznie ponad 3 tysiące nazwisk, to rejestrator na mecie wychwycił ostatecznie 948 uczestników.