Ceremonia Otwarcia Mistrzostw Europy w Szachach

W sobotę, 14. kwietnia w Centrum AQUA ZDRÓJ odbyła się uroczysta Ceremonia Otwarcia Drużynowych Mistrzostw Europy Seniorów w Szachach.

Zawodników oficjalnie powitali dyrektor turnieju Aleksander Sokólski, zastępca prezydenta Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk oraz prezes Centrum AQUA ZDRÓJ Mariusz Gawlik. Po ceremonii otwarcia rozpoczęła się pierwsza runda gier. W sekcji 50+ bierze udział 12 drużyn. Najwyższy średni ranking ma drużyna z Włoch, w składzie której wystąpi trzech arcymistrzów i dwóch mistrzów międzynarodowych. W sekcji 65+ swój udział zapowiedziało 16 zespołów. Najwyżej sklasyfikowaną drużyną jest reprezentacja Rosji,  również z trzema arcymistrzami i dwoma mistrzami międzynarodowymi.Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Drużyny składają się z czterech zawodników z możliwością posiadania jednego rezerwowego. Tempo gry w Mistrzostwach wynosi: 90 minut dla zawodnika na wykonanie 40 posunięć, 30 minut na dokończenie i dodatkowo 30 sekund na każde posunięcie począwszy od początku partii (oznacza to, że większość partii trwa około 4-5 godzin). Do śledzenia zmagań drużynowych Mistrzostw Europy Seniorów zapraszamy wszystkich kibiców.

Szczególnie zachęcamy do udziału w Otwartym Turnieju Szachów Błyskawicznych, który odbędzie się w niedzielę 15. kwietnia w godz. 10:00 – 13:00 w Centrum AQUA ZDRÓJ. Dla zwycięzców przewidziane nagrody pieniężne oraz vouchery do wykorzystania w Aqua Zdroju.

 

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl