Dziewczęta polskiej kadry U17 zakończyły zgrupowanie

W ubiegłym roku panie z rocznika 1995 osiągnęły największy sukces w historii polskiej kobiecej piłki nożnej – zdobyły Mistrzostwo Europy w tej kategorii wiekowej. W tym roku większość dziewcząt przeszła już do wyższej kategorii i przed trenerem Zbigniewem Witkowskim stanęło trudne zadanie zbudowania nowego zespołu. Właśnie w AQUA ZDROJU odbyło się pierwsze zgrupowanie i selekcja odnowionego składu Reprezentacji Polski Kobiet do lat 17.

W ciągu ostatniego tygodnia, oprócz zróżnicowanych treningów, młode zawodniczki miały także możliwość rozegrania kilku meczów sparingowych z zespołami polskiej ekstraklasy kobiet. Pierwsze spotkanie z AZS Wrocław zakończyło się co prawda dotkliwą porażką 0:5 (0:1), ale trener Witkowski w prosty sposób wyjaśnił przyczyny wysokiej przegranej dla portalu pzpn.pl:

Zaczynamy budowę nowej reprezentacji, a w takim składzie spotkaliśmy się po raz pierwszy. Przed pierwszym test-meczem z AZS odbyliśmy tylko dwie jednostki treningowe, co na pewno miało wpływ na wynik spotkania”. Kolejne mecze pokazały, że wspólne treningi szybko przyniosły pozytywne efekty i w kolejnym meczu piłkarki zremisowały ze zdecydowanym faworytem do Mistrzostwa Polski, Medykiem Konin, 1:1 (0:0). Jeszcze lepiej dziewczęta zaprezentowały się w ostatnim sparingu ze Sztormem AWFiS Gdańsk, wygrywając 5:2 (2:1), a wielka klasę pokazała Dominika Grabowska, która w tym meczu zdobyła aż 4 bramki. Jak ocenił trener Witkowski to właśnie kilka zawodniczek, które pozostały z mistrzowskiego składu powinny stanowić o sile zespołu walczącego o awans do kolejnych Mistrzostw Europy: „Dominika i Agnieszka (Jędrzejewicz) są już w tej drużynie od ubiegłego roku, podobnie jak Klaudia Kubaszek i Julia Wycisk. Bardzo dobrze zaprezentowały się bramkarki Nicol Panas i Weronika Lichy, a ostoją defensywy powinna być Wiktoria Marszewska.

Trener i cały sztab szkoleniowy polskiej reprezentacji podkreślali świetne warunki pobytu i treningów podczas całego obozu, co uwieczniły również kamery Telewizji Polskiej, a specjalny reportaż ze zgrupowania będzie do zobaczenia w programie Extra Time.

Nam szczególnie miło jest poinformować, że już za 2 tygodnie na kolejne zgrupowanie przyjeżdżają ponownie piłkarki Reprezentacji Polski Kobiet, tym razem w kategorii do lat 19.

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl