FINAŁ PODWÓRKOWEJ LIGI MISTRZÓW 2016 ROZSTRZYGNIĘTY!

Za nami finał Podwórkowej Ligi Mistrzów 2016, czyli wakacyjnego turnieju drużyn podwórkowych. Zawody kończące rywalizacje odbyły się w poniedziałek 18 lipca 2016 r. na boiskach Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ.

Początkowo pogoda nie dopisywała, padał rzęsisty deszcz, a zachmurzenie było spore. Być może to spowodowało, iż nie wszystkie drużyny, które wygrały eliminacje stawiły się w finale. Później aura z minuty na minutę poprawiła się do tego stopnia, iż świeciło piękne słońce.

Zmagania zaczęły się po godzinie 9:00. Najpierw wystartowały drużyny do lat 13. Sześć zespołów zostało rozstawionych w dwóch grupach po trzy. I tak w grupie A zagrali: Mieroszów Junior, Arsenal Szczawno Zdrój, Fc Polona Wałbrzych. W grupie B rywalizowały: KP Górnik Gorce, AC Materace Stare Bogaczowice i Neo Nówka Głuszyca. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup. Aby rozstrzygnąć awans do półfinału w grupie B potrzebne były rzuty karne. Tu okazali się lepsi Materace, pokonując Górnika. Półfinały rozegrały pomiędzy sobą Arsenal i Materace oraz Neo Nówka i Polona. Do finału awansowały Aresenal i Polona, a o trzecie miejsce powalczyli Neonówka i Materace. Najlepszą drużyną do lat 13 została Polona, pokonując Arsenal 2 do 0, natomiast trzecie miejsce przypadło Neo Nówce.

W kategorii plus 14 do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn. Podobnie jak w młodszej kategorii mecze rozegrano w dwóch grupach, z których po dwie najlepsze drużyny awansowały do fazy finałowej. W grupie A znalazły się następujące drużyny: Zjednoczeni Mieroszów, Fc Polna Głuszyca, Janusze Stare Bogaczowice, Wyspy Św. Tomasza Szczawno Zdrój. W grupie B zagrały: Boca Wałbrzych, Madryt Gorce, Goryle Jedlina Zdrój. W półfinałach zagrali: Boca i Janusze oraz Polna i Madryt. O trzecie miejsce mecz rozegrali pomiędzy sobą Janusze i Madryt, gdzie Ci pierwsi okazali się lepsi, wygrywając 1 do 0. Finał to mecz od początku do końca na wysokim poziomie i pełen akcji. Kiedy wszyscy myśleli, że zakończy się remisem 1 do 1 i odbędzie się seria rzutów karnych na pół minuty przed końcem drużyna Polna strzeliła bramkę na 2 do 1, odbierając tym samym zwycięstwo sześciokrotnym triumfatorom rozgrywek drużyn podwórkowych – drużynie Boca.

Nagrody wręczyli: Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Poseł Agnieszka Kołacz ? Leszczyńska, Mariusz Gawlik Prezes Centrum AQUA ZDRÓJ, Anatol Szpur Radny Rady Miejskiej Wałbrzycha oraz W-ce Prezes Fundacji ?Z Całego Serca?. Zawodnicy oprócz nagród i medali otrzymali plakaty z autografem Piotra Zielińskiego, piłkarza Reprezentacji Polski ? ambasadora sportowego turnieju.

Skład sędziowski finału PLM AW: Pankowski Marek, Wróbel Winicjusz, Prugar Karol.

Wyniki rozgrywek:

DO LAT 13:

Grupa A:

Mieroszów ? Arsenal 0:4

Arsenal ? Polona 2:0

Polona ? Mieroszów 2:0

Mieroszów 0 pkt

Arsenal 6 pkt

FC Polona 3 pkt

Grupa B:

Górnik ? Materace 0:0

Materace Neo Nówka 0:1

Neo Nówka ? Górnik 1:0

Górnik 1 pkt

Materace 1pkt anas w karnych

Neo Nówka 6pkt

Półfinały:

Arsenal ? Materace 8:0

Neo Nówka ? Polona 1:2

mecz o piąte miejsce:

Mieroszów ? Górnik 3:0

mecz o trzecie miejsce:

Neo Nówka ? Materace 4:1

Finał :

Arcenal ? Polona 0:2

 

KATEGORIA PLUS 14:

Grupa A:

Zjednoczeni ? Polna 0:1

Janusze ? W. Św. Tomasza 0:0

Zjednoczeni ? Janusze 0:1

Polna- W. Św. Tomasza 0:0

Zjednoczeni ? W. Św. Tomasza 2:1

Polna ? Janusze 2:0

Zjednoczeni 3 pkt

FC Polna 7 pkt

Janusze 4 pkt

Wyspy Św. Tomasza 2pkt

Grupa B

Boca ? Madryt 2:0

Madryt ? Goryle 1:0

Goryle ? Boca 0:6

Boca 6 pkt

Madryt 3 pkt

Goryle 0 pkt

półfinały:

Boca ? Janusze 7:0

Polna ? Madryt 1:0

mecz o trzecie miejsce:

Janusze ? Madryt 1:0

finał:

Boca ? Polna 1:2

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl