GÓRALE NA START – PUCHAR POLSKI MTB

Wielkie święto kolarskie miało miejsce w dniach 6-7 maja 2017 roku w Parku Sobieskiego przy hali lekkoatletycznej Aqua Zdroju w Wałbrzychu.

W pierwszym dniu przeprowadzono zawody w kolarstwie górskim p.n. Górale na Start i była to już kolejna 20 odsłona z tego cyklu wyścigów dla dzieci, amatorów i mastersów. Wystartowało 129 zawodników, na których po zakończeniu wyścigów czekał duży tort z okazji dwudziestej rocznicy ku zadowoleniu szczególnie najmłodszych adeptów kolarstwa. Wśród zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych byli m.in. w kat. mężczyzn M-17 Adamek Peter z Czech, a w kat. Masters II Vicente Cetto Octavio z Meksyku.

W drugim dniu zawodów w Pucharze Polski wystartowali zawodnicy licencjonowani z klubów sportowych z Polski i zagranicy. Na trasy wyruszyło 245 zawodników i zawodniczek w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wśród zwycięzców byli min. w kat. Młodziczka Miśonova Veronika z Czech, w kat. Junior Młodszy Gutierrez Prieto Adair Zabdiel z Meksyku, w kat. Juniorka Młodsza Miśonova Magdalena z Czech. Wyścigi kobiet zdominowała Majka Włoszczowska, która z przewagą 32 sek. pomimo upadku na końcówce ostatniego okrążenia (nie ze swej winy) wygrała w kat. Elita wyprzedzając Aleksandrę Podgórską. Wśród kobiet wystartowały zawodniczki z Polski, Rosji, Niemiec, Meksyku, Czech i Chile. Wśród mężczyzn w kat. Elita zwyciężył Wawak Bartłomiej przed Konwą.

W tegorocznej odsłonie Górali na Start i Pucharze Polski wystartowało 61 drużyn, spośród których I miejsce zajęła drużyna Canade-Code GTO Specjalized Pro Cycling Team z Meksyku, II miejsce Super Zator z Polski i III miejsce Schwalbe Team Sachsen z Niemiec.

Wyniki na stronie ?Górale na Start 2017? i na stronie ?Datasport?.

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl