GÓRNIK CUP 2017

Klub Piłkarski Górnik Wałbrzych 16 września 2017 r. wraz z Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej oddział Wałbrzyski, CAW Aqua-Zdrój oraz Miasto Wałbrzych organizuje I Turniej w Piłkę Nożną Akademii Piłkarskich Aglomeracji Wałbrzyskiej „Górnik-Cup 2017”.

Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem prezydenta miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja. Sama koncepcja turnieju powstała, aby przypomnieć o ustanowionym na dzień 10 września – Święta Piłkarza. Data nie jest przypadkowa, bo właśnie w tym dniu 1972 r. Orły Kazimierza Górskiego, zdobyły złoty medal na olimpiadzie w Monachium, czym zapoczątkowali najpiękniejszą dekadę w polskim futbolu. Niestety dzisiaj mało kto pamięta o tym wydarzeniu. Zawody obejmują dwie najmłodsze grupy wiekowe jakim, są Skrzaty (rocznik 2010 i młodsze), dla których zawody organizowane są w formie zabawy oraz Żak (rocznik 2008 i młodsze), które będą walczyć o Puchar Aglomeracji Wałbrzyskiej. Zainteresowanie turniejem okazało się bardzo duże i pozytywnie zaskoczyło organizatorów, swój udział zadeklarowało ponad 40 drużyn z Akademii Piłkarskich z całej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Więc organizatorzy mogą spodziewać się prawie 400 młodych zawodników na murawie. Może właśnie na tym turnieju swoją karierę z piłką rozpocznie talent na miarę najlepszych piłkarzy Świata. Nic innego nie pozostało, jak liczyć na dobrą pogodę.

Wszystkich, którzy chcą pokibicować małym piłkarzom zapraszamy na teren Aqua-Zdroju już 16 września start o godzinie 10. A nieco później, bo o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Ratuszowej Seniorzy rozegrają mecz w ramach szóstej kolejki Mistrzostw IV Ligii Dolnośląskiej (gr. wschodnia). Przyjdź i wesprzyj drużynę Biało-Niebieskich, która bardzo potrzebuje wsparcia swoich kibiców w walce. Zachęcamy do spędzenia soboty w duchu sportu i wspierania drużyny Górnika Wałbrzych.

CityLight_120x180cm_5szt_GornikCupv3 (1) (1)

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl