Koncert Maleo Reggae Rockers?

Za nami koncert Maleo Reggae Rockers!

Pierwotnie występ miał odbyć się 8.kwietnia w ramach obchodów upamiętniających XII rocznicę śmierci Jana Pawła II. Ze względu na tragedię w Świebodzicach wydarzenie zostało przełożone na czwartek 20. kwietnia na godz. 12:00. Nowy termin uzależniony był od dostępności hali widowiskowo-sportowej oraz harmonogramu zespołu.

Koncert dedykowany był głównie młodzieży. Liderem grupy i twórcą jest Darek Malejonek – niezwykle barwna i pozytywna postać polskiej kultury, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych polskich muzyków rockowych. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent muzyczny i autor tekstów. Członek legendarnych zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm 2,3, Arka Noego. Darek Malejonek, to jednak przede wszystkim osoba, która w praktyce ucieleśnia naukę Świętego Jana Pawła II. Działacz społeczny, wolontariusz i ambasador licznych akcji niosących pomoc potrzebującym. Za zasługi na rzecz rozwoju kultury i za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.W ostatnim czasie jako wolontariusz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego przebywał w syryjskim mieście Aleppo, gdzie udzielał pomocy poszkodowanym oraz realizował projekt „Nieśmiertelni” o męczennikach chrześcijańskich.

Spotkanie uczniów wałbrzyskich i świebodzickich szkół z Darkiem Malejonkiem i Jego twórczością, było z pewnością wartościową przygodą, przeżyciem artystycznym, ale również źródłem pozytywnych refleksji. Podczas koncertu została przeprowadzona kwesta na rzecz poszkodowanych w tragedii w Świebodzicach.

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl