Liga Narodów: Dominikana wygrywa z Polską 3:1

Siatkarki reprezentacji Polski w ostatnim meczu Ligi Narodów 2018 uległy drużynie Dominikany 1:3. Polki ostatecznie zajęły wysoki 8. miejsce w tabeli.

Myślę, ze czas Siatkarskiej Ligi Narodów był dla nas znakomitym czasem. Dla nas wielu młodych dziewczyn, to była pierwsza okazja do zmierzenia się z tak silnymi rywalkami. Nigdy nie miałam okazji grać w reprezentacji przed tak liczną publicznością i to były naprawdę cudowne chwile. Pokazałyśmy dobrą grę w wielu meczach. Trochę szkoda, że tak się to kończy, niepowodzeniem z Dominikaną. Jestem taką osobą, która przez pierwszy tydzień wakacji będzie myśleć o ostatnim meczu, na nowo go przeżywać, że mecz mi nie wyszedł. Nie braknie nam jednak motywacji, tym bardziej że za rok mamy w Polsce mistrzostwa Europy i wielkie pragnienie odnoszenia kolejnych sukcesów, sprawiania radości naszym fantastycznym fanom – skomentowała Malwina Smarzek, atakująca reprezentacji Polski, najlepiej punktująca VNL (cyt.za: www.pzps.pl)

Może i dobrze się stało, że dzisiaj mecz się nam nie ułożył. Może po tej serii zwycięstw byłoby zbyt różowo. Zwycięzcy patrzą w przeszłość, przegrani w przyszłość, a ja wolę patrzeć w przyszłość. Może ten dzisiejszy mecz pokazał, że nie jesteśmy jeszcze na takim poziomie by grać równo przez dłuższy czas, szczególnie po takim sukcesie, ja wczorajsza wygrana nad Rosją. Wiemy więc, ze mamy nad czym pracować, wiemy że musimy uruchomić kolejne pokłady potencjału tej drużyny. Nie mniej podsumowując cały występ w Siatkarskiej Lidze Narodów z przyjemnością podkreślam, że zagraliśmy na górnym pokładzie możliwości tego zespołu. Jestem dumny, że dziewczyny stworzyły znakomity klimat wewnątrz drużyny, że pokazały twarde charaktery, że walczyły i potrafiły cieszyć się z wygranych, ale też wyciągać wnioski po niepowodzeniach. To jest olbrzymia satysfakcja widzieć, jak wielkie postępy czynią te dziewczyny i raz jeszcze powtarzam – jestem bardzo dumny, że mogę pracować z takimi siatkarkami – podsumował mecz Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski (cyt.za: www.pzps.pl)

W pierwszym meczu ostatniego dnia zmagań Ligi Narodów Rosjanki pokonały Japonki tie breaku 3:2.

Ligę Narodów kończymy z ośmioma zwycięstwami i siedmioma porażkami. Bilans jest pozytywny, niezależnie od tego jak graliśmy i kto grał. Naszym zadaniem na tym turnieju było przede wszystkim zdobyć doświadczenie. Tak, była szansa aby dotrzeć do Final Six, ale niestety przez wzgląd na liczbę porażek nie udało nam się tego osiągnąć. Największą trudność bez wątpienia stanowiły długie podróże, bo bardzo ciężko było nam latać z Europy do Azji i z Azji do Europy. Niemniej jednak dziękuję dziewczynom za ich trud a także sztabowi i wszystkim tym którzy nam kibicowali – podsumował Vadim Pankow, trener reprezentacji Rosji (cyt.za: www.pzps.pl).

Meczem Polski z Dominikaną zakończyły się zmagania w Ramach Siatkarskiej Ligi Narodów. To były trzy dni wielkich sportowych emocji. Gratulujemy Polskiej Reprezentacji za grę na najwyższym poziomie. Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy wypełniali trybuny hali po brzegi za wspaniały doping i niezapomnianą sportową atmosferę!

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl