Liga Narodów: Polska zwycięża z Rosją 3:0!

Drugi dzień zmagań w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów przyniósł kolejne zwycięstwo polskiej reprezentacji. Polki po fantastycznym meczu pokonały Rosjanki w trzech setach. To szóste zwyciestwo biało-czerwonych z rzędu i ósme w elicie LN. Polska awansowała na siódme miejsce w tabeli rozgrywek.

Dobra postawa polskiego zespołu w dotychczasowych meczach Siatkarskiej Ligi Narodów, a przede wszystkim waleczność dziewczyn Jacka Nawrockiego sprawia, że zmaganiom drużyny narodowej towarzyszą komplety publiczności w hali AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu.

Jak to śpiewał klasyk: „jak do tego doszło nie wiem”. Na poważnie: zagrałyśmy bardzo konsekwentnie w tym meczu i Rosja nie znalazła na nas sposobu. Utrzymywałyśmy dobrą zagrywkę i nawet na wysokiej piłce Rosjanki nie były w stanie nas zatrzymać. Wykorzystałyśmy wszystkie opcje. Każda z dziewczyn grała niezwykle skutecznie a rywalki nie znalazły na nas rozwiązania. Trzeba też zauważyć , że na początku Ligi Narodów trafiałyśmy na silne drużyny, potrzebowałyśmy czasu by się zgrać. Część dziewczyn nie miało czasu by odpocząć po lidze. Najfajniejsze jest to, ze wygrywamy przed własną publicznością, która nas tak cudownie wspiera – podsumowała spotkanie Martyna Grajber, przyjmująca reprezentacji Polski (cyt. za: www.pzps.pl)

W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju Ligi Narodów w Wałbrzychu Dominikana przegrała z Japonią w tie breaku 2:3.

To był bardzo ciężki mecz dla obu zespołów. Japonia charakteryzuje się świetną grą w obronie i rzeczywiście, to znacznie utrudniło nam zdobywanie punktów. Nie uważam jednak, że zagrałyśmy źle. Myślę, że było to naprawdę dobre spotkanie w naszym wykonaniu, w którym nie brakowało emocji. Jutro naszym rywalem będzie Polska i wiemy, że to będzie bardzo ciężkie starcie. Polkom dodatkowo pomaga fakt, że grają u siebie, a każde zwycięstwo wzmacnia ich pewność siebie. Na pewno musimy zagrać lepiej niż z Japonią i spróbować popełnić znacznie mniej własnych błędów – skomentowała Niverka Dharlenis Marte Frica, kapitan reprezentacji Dominikany (cyt. za: www.pzps.pl)

A przed nami ostatni dzień rozgrywek Siatkarskiej Ligi Narodów w Wałbrzychu. Tym razem Rosja zmierzy się z Japonią o 17:30, a o 20:30 Polki zagrają z Dominikaną. Wszystkich, którzy nie zdążyli zakupić biletu na mecz zapraszamy do specjalnie przygotowanej Strefy Kibica.

Źródło: www.pzps.pl

 

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl