MSZA PAPIESKA 2016

DSC_0155

 

W minioną sobotę kompleks AQUA-ZDRÓJ gościł na Białym Kamieniu uczestników Mszy Świętej która została zorganizowana  z okazji XI rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Uroczystą Mszę Świętą koncelebrował ks. bp Ignacy Dec ? Biskup Świdnicki wraz z duszpasterzami z Wałbrzycha i okolic.

 

Już po raz 12 wierni zebrali się na tej szczególnej Mszy Świętej, będącej kontynuacją pierwszej, zorganizowanej spontanicznie po śmierci Jana Pawła II mszy, która odbyła się 7 kwietnia 2005 roku. Tradycyjnie co roku we mszy udział biorą wałbrzyscy parlamentarzyści, przedstawicie władz miasta i powiatu, wałbrzyskich spółek miejskich i instytucji kulturalno-oświatowych, przedstawiciele gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej, spore grono duchownych, harcerze, przedstawiciele braci górniczej, młodzież szkolna oraz oczywiście liczne rzesze wiernych.

 

Msza Święta na stadionie nie była jedynym punktem wczorajszych obchodów. Przed mszą odbyło się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży przed Światowymi Dniami Młodzieży, wprowadzenie Relikwii Świętych i Błogosławionych oraz Symboli Światowych Dni Młodzieży i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Natomiast po mszy odbył się Koncert NEW LIFE?m*, tradycyjny Apel Jasnogórski, następnie dokładnie o godzinie 21:37 – godzinie śmierci Jana Pawła II – modlitwa i oddanie hołdu a następnie zakończenie peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Świdnickiej. Warto zaznaczyć, że twórcą Światowych Dni Młodzieży był właśnie Święty Jan Paweł II. Tak jak w latach poprzednich podczas uroczystości prowadzona została zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.
Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl