Msza Papieska 2018

W sobotę 7 kwietnia na stadionie Aqua Zdrój miała miejsce Msza Święta w intencji Jana Pawła II koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego – sekretarza Jana Pawła II w latach 1996 – 2005.

Już po raz czternasty wierni zebrali się na tej szczególnej Mszy Świętej, będącej kontynuacją pierwszej, zorganizowanej spontanicznie po śmierci Jana Pawła II mszy, która odbyła się 7 kwietnia 2005 roku. W uroczystości uczestniczyli wałbrzyscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i powiatu, wałbrzyskich spółek miejskich i instytucji kulturalno-oświatowych, przedstawiciele gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej, grono duchownych, harcerze, przedstawiciele braci górniczej, młodzież szkolna oraz licznie zgromadzeni wierni. Podobnie jak w latach minionych przeprowadzono zbiórkę na rzecz wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II.

Po Mszy Świętej został zaprezentowany program patriotyczny przygotowany przez zespół „Ludzie Jana Pawła II”. Następnie miał miejsce Apel Jasnogórski oraz modlitwa i oddanie hołdu w godzinie śmierci Jana Pawła II.

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl