NORWID ZDOBYWA WAŁBRZYCH

Nie tak wyobrażaliśmy sobie pojedynek MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych z Exact Systems Norwid Częstochowa. W pierwszych dwóch partiach mecz był bardzo wyrównany, niestety od trzeciego seta goście odskoczyli na kilka oczek i pewnie wygrali w całym spotkaniu 3:1. Komplet punktów pojechał do Częstochowy. Po raz drugi już wałbrzyski zespół mógł zaprezentować się przed własną publicznością. Blisko 1000 widzów mogło na żywo podziwiać dwie ekipy, które w minionym sezonie do ostatnich chwil walczyły o utrzymanie w I lidze mężczyzn. Przed pół roku lepsza okazała się ówczesna Victoria PWSZ, zwyciężając Norwid Częstochowa w piątym spotkaniu. W sobotę lepsi okazali się jednak Częstochowianie i to oni zasłużenie zgarnęli 3 punkty do ligowej tabeli. Przed podopiecznymi Janusza Bułkowskiego niedługa przerwa, bowiem w najbliższą środę na wyjeździe walczyć będziemy o drugie zwycięstwo w sezonie z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Aqua-Zdrój Wałbrzych – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (23:25, 25:23, 19:25, 15:25)

AQZ VT: Lipiński (kpt), Linda, Orobko, Woźnica, Zieliński, Dzikowicz, Szydłowski (libero) oraz Marszałek, Buczek, Goss, Hudzik.

MVP Meczu: Bartłomiej Zieliński (Exact Systems Norwid Częstochowa)