Podwórkowa Liga Mistrzów – eliminacje w Wałbrzychu

W sobotę 2 lipca odbyły się wałbrzyskie eliminacje Podwórkowej Ligi Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej. Zawody rozegrano tradycyjnie na boisku ?Orlik? przy Zespole Szkół Gminnych numer 2 w dzielnicy Stary Zdrój.

W zmaganiach wzięło udział jedenaście drużyn. Trzy w kategorii do 13 lat oraz osiem w kategorii powyżej 14 lat. W kategorii do 13 lat rywalizowały między sobą drużyny: FC Polona, Fc Osiedle i Neo Nówka. Najlepsi okazali się zawodnicy FC Polona. Drużyna wyygrała wszystkie mecze i awansowała do finału, który odbędzie się 18 lipca 2016 na boiskach Centrum AQUA ZDRÓJ.

Z kolei w kategorii powyżej 14 lat wystartowało osiem drużyn rozstawionych w dwóch grupach po cztery drużyny. W grupie A znaleźli się: Fc Polona, Fc Polna, KP Parodia i KP Żwir. W grupie B zagrały ze sobą: Boca, T-Best, Costarica i KP Podgórzanka. W grupach mecze rozegrano każdy z każdym, z których do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny. Pierwszy półfinał rozegrano pomiędzy Boca i Polona. Tu piłkarze Boca nie pozostawili złudzeń i wygrali wysoko siedem do zera, awansując do finału eliminacji. W drugim półfinale zawodnicy KP Żwir i T-Best nie rozstrzygnęli awansu w regulaminowym czasie gry. Potrzebne było rozegranie rzutów karnych. KP Żwir okazali się lepsi i wygrali w rzutach karnych 4:3. Zatem mecz o trzecie miejsce rozegrano pomiędzy FC Polona i T-Best, z czego ci ostatni okazali się lepsi, pokonując swoich rywali 3 do 2.

Finał to rywalizacja dwóch drużyn Boca i KP Żwir. Mecz był rozgrywany w niezwykłym tempie, a zawodnicy nie oszczędzali sił. Drużyna Boca pokonała w regulaminowym czasie gry KP Żwir 3:1 i awansowała do wielkiego finału.

Kolejne eliminacje 5.07.2016 w Nowej Rudzie.

Rozgrywki można śledzić na profilach facebook:

www.facebook.com/PodworkowaLigaMistrzowAglomeracjiWalbrzyskiej

www.facebook.com/fundacjazcalegoserca

 

WYNIKI MECZÓW:

DO LAT 13

NEO NÓWKA 0 0 0 pkt

FC OSIEDLE 3 0 3 pkt

FC POLONA 3 3 6 pkt WYGRANA ELIMINACJI

NEO NÓWKA ? OSIEDLE 0-1

OSIEDLE ? FC POLONA 1-3

POLONA ? NEO NÓWKA 1-0

POWYŻEJ 14 LAT

GRUPA A

FC POLONA 1 0 3 4 pkt awans

FC POLNA 1 1 1 3 pkt

KP PARODIA 1 1 0 2 pkt

KP ŻWIR 1 3 1 5 pkt awans

GRUPA B

BOCA 3 3 1 7 pkt awans

T-BEST 0 3 3 6 pkt awans

COSTARICA 1 0 1 2 pkt

KP PODGÓRZANKA 1 0 1 2 pkt

PÓŁFINAŁY

T-BEST ? KP ŻWIR 0:0 KARNE 4:3

BOCA ? POLONA 7:0

MECZ O III MIEJSCE

T-BEST ? POLONA 3:2

FINAŁ

BOCA ? KP ŻWIR 3:1

Turniejowe drużyny można zgłaszać wysyłając sms pod numer 530 789 853 lub mail Fundacji: fundacja.zcalegoserca@gmail.com o treści: miejscowość ? nazwa drużyny ? kategoria wiekowa. Nazwa drużyny nie powinna być nazwą narkotyku, alkoholu bądź wulgaryzmu. Potwierdzenie zgłoszenia w ciągu 24 godzin. Termin zgłaszania drużyn do dwóch dni przed eliminacjami. Liczba drużyn zgłaszanych do eliminacji ograniczona.

Patronat honorowy sprawują: Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Senator RP Wiesław Kilian i Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, która jednocześnie zaangażowała się w realizację tej sportowej imprezy. Warto dodać, iż w organizację tegoż niezwykłego przedsięwzięcia włączyli się także włodarze gmin, w których odbędą się eliminacje, jak również pracownicy i działacze sportowi.

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl