Polki zagrają z Białorusią już w najbliższą sobotę!

Reprezentacja Polski kobiet już w sobotę 11 listopada o godz. 17.45 w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu zagra mecz kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy z Białorusią. Bilety dostępne są na stronie pzkosz.abilet.pl oraz w Hotelu AQUA ZDRÓJ.

To będzie zupełnie nowe otwarcie dla kadry kobiet. W Wałbrzychu zobaczymy debiut trenera Arkadiusza Rusina, który na co dzień pracuje w drużynie mistrzyń Polski, Ślęzie Wrocław. Szkoleniowiec będzie miał do dyspozycji wiele zawodniczek wracających do kadry, m.in. Magdalenę Ziętarę czy Weronikę Gajdę, a na zgrupowanie została zaproszona też 17-letnia Anna Makurat.

Reprezentacja w Centrum Aqua Zdrój trenuje od niedzieli, a to oznacza, że nie ma zbyt dużo czasu na przygotowania. Dodatkowo, już w następną środę zagra kolejny mecz – tym tym razem z Turcją w Ankarze. Następne okienko reprezentacyjne zaplanowane jest na luty 2018 r.

Podczas zgrupowania musieliśmy nakierować dziewczyny, naświetlić wizję w ataku i obronie. Większość czasu spędzonego w Wałbrzychu jest poświęcone spotkaniu z Białorusią. Chcemy na pewno grać agresywnie w obronie, z ukierunkowaniem nacisku na graczy obwodowych. Nie zapominajmy, że w zespole rywalek są duże indywidualności. Kluczem jest ich zatrzymanie – tłumaczy trener Arkadiusz Rusin.

Biało-Czerwone doskonale znają zespół naszego wschodniego sąsiada – dwa lata temu, również w Wałbrzychu, reprezentacja Polski wygrała 65:56, a 20 punktów rzuciła wtedy Justyna Żurowska -Cegielska. Było to możliwe dzięki rewelacyjnej ostatniej kwarcie, wygranej aż 19:1.

To z pewnością inna Białoruś niż ta, którą miałem okazję oglądać na ostatnich Mistrzostwach Europy. Ważny jest powrót Anastazji Wieremiejenki, która jest gwiazdą tego zespołu. Przez kilka ostatnich lat grała w topowych zespołach Euroligi, ostatnio bardzo dobrze występowała w lidze tureckiej. Mamy jakiś pomysł jak ją zneutralizować, ale ten zespół to nie tylko ta zawodniczka. Nasza defensywa musi być aktywna i zbalansowana – podkreśla trener Rusin.

Bilety na mecz Polska Bilety na mecz Polska-Białoruś dostępne są na stronie pzkosz.abilet.pl w cenie 20 i 15 zł (ulgowe 10 i 8 zł).

Transmisję z wydarzenia będzie można zobaczyć w TVP Sport.

Skład reprezentacji Polski kobiet na listopadowe mecze kwalifikacyjne:

 1. Julia Adamowicz, niska skrzydłowa, Artego Bydgoszcz
 2. Weronika Gajda, rozgrywająca, CCC Polkowice
 3. Agnieszka Kaczmarczyk, silna skrzydłowa, 1KS Ślęza Wrocław
 4. Aneta Kotnis, silna skrzydłowa, Basket 90 Gdynia
 5. Anna Makurat, rozgrywająca, Basket 90 Gdynia
 6. Paulina Misiek, niska skrzydłowa, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski InvestInTheWest
 7. Monika Naczk, rozgrywająca, TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
 8. Aleksandra Pawlak, skrzydłowa, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski
 9. Karolina Poboży, silna skrzydłowa/środkowa, Artego Bydgoszcz
 10. Amalia Rembiszewska, środkowa, Basket 90 Gdynia
 11. Agnieszka Skobel, rzucająca/niska skrzydłowa, Energa Toruń
 12. Angelika Stankiewicz, rozgrywająca/rzucająca, CCC Polkowice
 13. Magdalena Szajtauer, środkowa, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski
 14. Katarzyna Trzeciak, rozgrywająca, PGE MKK Siedlce
 15. Magdalena Ziętara, rzucająca, Wisła CanPack Kraków
 16. Justyna Żurowska-Cegielska, silna skrzydłowa, Artego Bydgoszcz

Więcej informacji na www.pzkosz.pl

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl