Polki zwyciężają z Japonią 3:2!

Za nami pierwszy dzień zmagań w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów!

Turniej w Wałbrzychu otworzył mecz reprezentacji Rosji z Dominikaną, w którym Rosjanki odniosły pewne zwycięstwo 3:0. „Popełniliśmy zbyt wiele błędów własnych, a to uniemożliwiało nam swobodną grę. Mimo wszystko wygraliśmy spotkanie i to jest najważniejsze. Uważam jednak, że powinniśmy grać lepiej. Jutro zmierzymy się z reprezentacją Polski i jest sporo elementów, które musimy poprawić. Przede wszystkim powinniśmy udoskonalić naszą grę w kontrataku, a także w obronie. Dodatkowo musimy usprawnić system blok-obrona” – podsumował mecz Wadim Pankow, trener reprezentacji Rosji (cyt. za: www.pzps.pl).

W kolejnym meczu reprezentacja Polski zmierzyła się z Japonią. Było to zacięte i pełne emocji spotkanie, w którym polskie siatkarki w tie breaku pokonały wysoko notowany na arenie międzynarodowej zespół Japonii 3:2.  Nie cierpię horrorów, kreskówek, nie przepadam za sushi, dlatego bardzo się cieszę, ze dziewczyny dzisiaj po morderczej walce pokonały niezmiernie groźny i niewygodny zespól Japonii. To wielki sukces tego zespołu. Cały czas uczymy grać się przeciw zespołom z Azji. To jest trudny dla drużyn europejskich styl, styl oryginalny, ale już w tym sezonie pokazaliśmy w meczach z Chinami, Koreą, czy nawet przegranym z Tajlandią oraz dzisiaj z Japonią, że i my mamy oryginalne rozwiązania. Tak, do tego meczu przygotowywaliśmy się bardzo solidnie. Mieliśmy przygotowane różnorodne warianty. Nie obciążaliśmy dziewczyn szczegółami, ale muszę przyznać, że wariant z twardą walką w secie decydującym, też mieliśmy przewidziany” – skomentował spotkanie Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski (cyt. za www.pzps.pl)

A już dziś przed kibicami kolejne siatkarskie emocje. O godz. 17:30 Dominikana zagra z Japonią, a o godz. 20:30 zmierzą się Polska z Rosją. Będzie to z pewnością wielkie sportowe widowisko. Wszystkich, którzy nie zdążyli zakupić wejściówek serdecznie zapraszamy do specjalnie przygotowanej Strefy Kibica, która znajduje się przed Centrum AQUA ZDRÓJ. Po meczu Japonek z Dominikaną w strefie kibica odbędzie się koncert zespołu Silent Live z okazji 5-lecia Aqua Zdroju. Zapraszamy do skosztowania naszego urodzinowego tortu i wzięcia udziału w konkursach!

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl