Puchar dla Rokity

Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły wynik I Turnieju Halowej Piłki Nożnej o puchar prezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po zaciętej walce, z rezultatem 3:2, zwyciężyła drużyna PCC Rokita z Brzegu Dolnego, ogrywając zdobywcę drugiego miejsca, zespół Tristone Flowtech z Wałbrzycha. W turnieju padło 68 bramek, dwa mecze zakończyły się remisem, a sędzia wręczył trzy czerwone i pięć żółtych kartek. Turniej został rozegrany w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ

Poziom meczu finałowego był bardzo wyrównany. W podstawowym czasie zakończył się wynikiem 0:0. Dogrywka była nie mniej zacięta. Obu zespołom udało się strzelić po jednym golu. Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły o ostatecznym wyniku, dając zwycięstwo drużynie PCC Rokita. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się dwa zespoły z wałbrzyskich zakładów. Po zaciętej rozgrywce, zakończonym wynikiem 4:2, Toyota pozbawiła Faurecie miejsca na podium. Kolejne lokaty zajęli: 5 ?FTP Grafika Śrem, 6 ? NSK Steering Systems Wałbrzych, 7 ? Polish Assembly Center Śrem, a 8 ? drużyna INVEST-PARKU. Zespół gospodarzy składał się z pracowników spółki zarządzającej strefą, spółki córki ? INVEST-PARK DEVELOPMENT oraz podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wałbrzychu.

– Chciałbym powiedzieć, że wykazaliśmy się gościnnością, przegrywając z każdym zespołem w rozgrywkach. Skłamałbym jednak ? śmieje się Tomasz Jakacki, wiceprezes WSSE ?INVEST-PARK?, oraz kapitan gospodarzy. ? Prawda jest taka, że zespoły ze strefowych firm prezentowały niezwykle wysoki poziom. Po prostu byli od nas lepsi. Przegrana motywuje nas jednak do dalszych treningów. Za rok nie sprzedamy tak łatwo skóry ? dodaje z uśmiechem.

Kapitan ?Rokity? nie krył zadowolenia z wygranej w rozgrywkach. – To nasze pierwsze zwycięstwo w takim prestiżowym turnieju. Zawieziemy puchar naszemu prezesowi, na pewno się ucieszy ? mówił po zwycięskim meczu Robert Szmidt. Dodaje, że drużyna z Brzegu trenuje systematycznie, a piłkarze najbardziej lubią wyjeżdżać na turnieje.

INVEST-PARK przewidział też nagrody indywidualne, dla najlepszego bramkarza, zawodnika i strzelca. Wszystkie te laury przypadły piłkarzom z PCC Rokita. Najwięcej goli strzelił Artur Słapek, tylko raz nie upilnował bramki Mariusz Bołdyn, a tytuł najlepszego zawodnika zdobył Maciej Pomiećko. Uroczystość wręczenia medali i pucharów, zakończył miły akcent przekazania czeku wychowankom Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Pieniądze pochodziły z wpisowego, które wpłaciły wszystkie drużyny, biorące udział w turnieju. – To w nagrodę za udział w rozgrywkach i zachęta do uprawiania sportu ? powiedział wiceprezes INVEST-PARKU, Tomasz Jakacki, zapowiadając kontynuację imprezy w przyszłym roku.

 

Podziel się ze znajomymi

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi:<b>, <i>, <u>.

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl