STELMACH TRIUMFUJE W WAŁBRZYCHU

Bez straty seta akademicy z Częstochowy pokonali MKS Aqua Zdrój Wałbrzych. Chociaż na boisku nie brakowało walki, w żadnej partii podopieczni Janusza Bułkowskiego nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. MVP spotkania wybrano przyjmującego AZS-u – Sławomira Stolca.

Pierwsze punkty padły po błędach obu drużyn. Z czasem to akademicy zaczęli górować na siatce. Po nieudanym ataku Adama Woźnicy o czas poprosił trener Bułkowski (5:9). Gdy przy celnych zagrywkach Sebastiana Zielińskiego to podopieczni Krzysztofa Stelmacha zaczęli tracić punkty, grę przerwał szkoleniowiec AZS-u (8:9). Pomogło to jego zespołowi wrócić do skutecznej gry, dobrze atakował Bartosz Krzysiek (14:10). Dopiero w dalszej fazie seta wałbrzyszanie zaczęli odrabiać straty (17:19). Wciąż jednak to AZS kontrolował przebieg tej odsłony. Chociaż w końcówce przy zagrywkach Piotra Lipińskiego gospodarze zaczęli odrabiać straty, a problemy ze skończeniem ataku miał Krzysiek, siatkarzom z Wałbrzycha nie udało się odwrócić losów seta. Ostatecznie podopieczni Krzysztofa Stelmacha wygrali tę odsłonę 25:23.

Częstochowianie drugiego seta rozpoczęli z wysokiego C (3:0), szybko o przerwę poprosił trener Bułkowski (1:6). Wałbrzyszanie mieli problem z przebiciem się przez szczelny blok rywali, pojedyncze ataki na swoim koncie zapisywałBartłomiej Dzikowicz. Częstochowianom dopisywało szczęście, potrafili na punkt zamienić nawet trudną akcję (14:9). Przyjezdni grali swobodnie, ciekawie grą kierował Patryk Szczurek, a dystans utrzymywał się. Dobrze na lewym skrzydle radził sobie Sławomir Stolc (19:14). Chociaż wałbrzyszanie starali się walczyć do końca, zbudowana wcześniej przewaga wystarczyła akademikom do wygrania w tym secie. Zwycięstwo przypieczętował atak po prostej Bartosza Krzyśka.

Otwarcie kolejnej odsłony było bardzo wyrównane (6:6). Z czasem problemy z przyjęciem zagrywki Adama Woźnicysprawiły, że to MKS wyszedł na prowadzenie, a o czas poprosił Krzysztof Stelmach (9:7). Zacięta walka trwała, siatkarze obu drużyn nie wstrzymywali ręki w ataku. Gdy po bloku AZS-u to goście zaczęli przeważać, grę przerwałJanusz Bułkowski (11:12). Częstochowianie przez własne błędy nie zdołali jednak powiększyć swojego prowadzenia, wciąż toczyła się gra na styku (14:14). Dopiero przy zagrywkach Mateusza Siwickiego goście ponownie odskoczyli na trzy oczka (19:16). Wałbrzyszanie nie mieli zamiaru odpuszczać. As Szaniawskiego sprawił, że AZS był o krok od zwycięstwa (23:20). Gospodarze zdołali obronić jeszcze dwie piłki meczowe, ale nie udało im się doprowadzić do walki na przewagi. Atak Bartosza Bućko zakończył pojedynek.

MVP: Sławomir Stolc

MKS Aqua Zdrój Wałbrzych – AZS Częstochowa 0:3 (23:25, 19:25, 23:25)