STOP Plastik w Centrum Aqua Zdrój

Miło nam poinformować, że Centrum Aqua Zdrój bierze udział w akcji „STOP Plastik”. Wałbrzych jako pierwsze miasto w Polsce i jedno z pierwszych w Europie wprowadziło całkowity zakaz używania jednorazowych, plastikowych opakowań, naczyń i sztućców w instytucjach miejskich i na imprezach organizowanych przez miasto.

W Centrum Aqua Zdrój nie używamy jednorazowego plastiku. Wszystkie nasze opakowania są wykonane z surowców przyjaznych środowisku: szkła, papieru, aluminium lub certyfikowanego tworzywa ulegającego biodegradacji (sztućce wykonane są ze skrobi lub drewna, kubki do jogurtów wykonane są z certyfikowanego tworzywa BIOWARE firmy Huhtamaki wykonane z INGEO PLA). O certyfikaty można zapytać obsługę.

Zachęcamy wszystkich gości oraz klientów do wsparcia inicjatywy. Biorąc pod uwagę doniesienia na temat obecnego stanu zanieczyszczenia środowiska, zmiana naszych codziennych nawyków jest konieczna. Co roku do mórz i oceanów trafia 8 milionów ton plastikowych odpadów. Obecnie na powierzchni oceanów znajduje się pięć “wysp” utworzonych z plastikowych odpadów. Jedna z nich wielkością dorównuje powierzchni Francji. Bardzo możliwe, że do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Szacuje się, że przez kontakt z plastikiem na całym świecie może umierać nawet 2 miliony zwierząt rocznie. [źródło: www.green-projects.pl]

Wspólnie chrońmy naszą planetę!

 

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl