TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Gorąco zapraszamy 26 lutego 2017 r. wszystkich chętnych do uczestnictwa w imprezie biegowej upamiętniającej żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego.

?Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych? to wydarzenie organizowane przez Fundację Wolność i Demokracja jednocześnie w ponad 200 miastach Polski i świata. To już III wałbrzyska edycja wydarzenia, którego trasa tradycyjnie została wyznaczona w Parku Sobieskiego. Dystans biegu to 1963 m lub ok. 6 km. Start obu biegów nastąpi wspólnie o godz.12.00 z ul. Żwirki i Wigury przy hali lekkoatletycznej w dzielnicy Nowe Miasto.

Bieg główny o długości 1963 m ma zadanie upamiętnić rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego ? Józefa Franczaka, ps. Lalek. W programie również biegi dla dzieci i młodzieży (przedszkolaki ok 150 m, podstawówki 500 m i 1000 m, gimnazja 1963 m). Internetowe zapisy potrwają do 22 lutego, po tym terminie będzie możliwość zapisania się w biurze zawodów 25 i 26 lutego. Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal. Na obu dystansach 1963 m oraz 6 km obowiązuje limit zgłoszeń 600 osób.

Zapraszamy do uczestnictwa w największym biegu pamięci w Polsce, sprawdzenia formy biegowej oraz uczczenia naszej przeszłości!

Program Szczegółowy:

 • godz. 11.20 – start biegu dla dzieci
 • godz. 12:00 – start biegu Głównego na dystansie 1963 m
 • godz. 12:00 – start biegu dodatkowego na dystansie 6 km (limit czasowy do 1 h)
 • godz. 14:00 – uroczyste zakończenie imprezy

Zapisy

Regulamin Biegu 

www.tropemwilczym.pl

Plan Trasy

Podziel się ze znajomymi

Jeden komentarz

 1. Jan pisze:

  Dzień dobry, świetna inicjatywa, ja co prawda nie biegam, ale takie szczytne akcje zawsze popieram. Szczególnie, kiedy możemy w taki sposób uczcić naszą przeszłość.
  Brawa dla organizatorów.
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi:<b>, <i>, <u>.

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl