Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – przy tej okazji przypominamy o największym biegu pamięci w kraju, który organizowany jest już od 6 lat w ponad 200 miastach Polski i świata.

W obchodach bierze udział również Gmina Wałbrzych i Centrum AQUA ZDRÓJ, którzy współorganizują lokalną edycję wydarzenia. Wałbrzyski bieg odbędzie się 4 marca 2018 r. w Parku Sobieskiego. Zapraszamy wszystkich do wsparcia biegaczy i uczczenia swoja obecnością pamięci o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego.

Na tydzień przed imprezą został osiągnięty limit zgłoszeń – 440 biegaczy i tym samym listy startowe są już zamknięte. Dystans biegu to 1963 m lub ok. 6 km. Start obu biegów nastąpi wspólnie o godz.12.00 z ul. Żwirki i Wigury przy hali lekkoatletycznej w dzielnicy Nowe Miasto. Bieg główny o długości 1963 m ma zadanie upamiętnić rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka, ps. Lalek. W programie również biegi dla dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal.

Program Szczegółowy:

  • godz. 11.20 – start biegu dla dzieci
  • godz. 12:00 – start biegu Głównego na dystansie 1963 m
  • godz. 12:00 – start biegu dodatkowego na dystansie 6 km (limit czasowy do 1 h)
  • godz. 14:00 – uroczyste zakończenie imprezy

 

Regulamin Biegu

www.tropemwilczym.pl

Plan Trasy

 

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl