Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Gorąco zapraszamy 1 marca 2015 wszystkich chętnych do uczestnictwa w imprezie biegowej upamiętniającej żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego.

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to wydarzenie organizowane przez Fundację Wolność i Demokracja jednocześnie w 81 miastach Polski. W Wałbrzychu organizatorem jest stowarzyszenie Biegaj-Zapobiegaj oraz Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój. Impreza odbędzie się w Wałbrzyskim Parku Sobieskiego i będzie jednym z podpunktów Wałbrzyskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Patronat Honorowy nad biegiem objął Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, który zapowiedział aktywny udział w rywalizacji sportowej.

Start nastąpi o godz.12.00 z ul. Żwirki i Wigury przy hali lekkoatletycznej w dzielnicy Nowe Miasto. Trasa dł. 2km biegu będzie przebiegać po nawierzchniach asfaltowo- szutrowych.

Bieg główny o długości 1963 m ma zadanie upamiętnić rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka, ps. Lalek. Bieg dodatkowy odbędzie się na dystansie 6 km(3x2km). Start do obu biegów nastąpi wspólnie. W programie również biegi dla dzieci i młodzieży (przedszkolaki ok 150m, podstawówki 500m i 1000m, gimnazja 1963m).

Zapisy: online.datasport.pl

Regulamin: Tropem Wilczym – Wałbrzych

Szczegółowe informacje: www.tropemwilczym.pl

Zapraszamy do uczestnictwa, sprawdzenia formy biegowej, spotkania i poznania nowych ludzi, oraz uczczenia naszej przeszłości!

 

Podziel się ze znajomymi

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi:<b>, <i>, <u>.

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl