TYTUŁ DLA CHEŁMCA, ZAKOŃCZYLIŚMY WALS AQUA-ZDRÓJ

XII sezon Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki przeszedł do historii. W sobotę, 26 czerwca na hali Wałbrzyskich Mistrzów poznaliśmy „starego-nowego” mistrza.

Mowa oczywiście o zespole PAP Trans Chełmiec, który jest absolutnym hegemonem i w ostatnich latach nie schodzi z pierwszego stopnia podium. W decydującym spotkaniu o złoty medal rozgrywek broniący tytułu „starsi panowie” zmierzyli się z najgroźniejszym rywalem w tegorocznej edycji – Domem Finansowym. Każdy punkt Chełmca w tej rywalizacji dawał im tytuł mistrza, pretendenci do tytuły musieli być zaś nieomylni – tylko wygrana 3:0 mogła zmienić układ na pierwszych dwóch miejscach. Spotkanie dostarczyło wielu emocji i lepiej rozpoczęli go zawodnicy Domu Finansowego, wygrywając pierwszego seta 22:25, dzięki czemu uwierzyli w końcowe zwycięstwo. Druga partia to 2,3 punktowa przewaga Chełmca. Przy stanie 17:13 siatkarze DF rozpoczęli odrabianie strat i doprowadzili do remisu.  Końcówka tego seta to długie wymiany i wiele świetnych obron – oba zespoły wspięły się na wyżyny swoich umiejętności, jednak wojnę nerwów wytrzymali bardziej doświadczeni gracze Chełmca wygrywając ostatecznie 25:23 czym zapewnili sobie mistrzostwo WALS. Ostatni set, przy roszadach w obu składach, nie decydował już o niczym, a zespoły zafundowały wiele radosnej siatkówki. Ostatecznie mecz na szczycie wygrał „stary-nowy” mistrz PAP Trans Chełmiec 2:1. We wcześniejszym spotkaniu PW Mabor przypieczętował brązowy medal rozgrywek wygrywając z beniaminkiem, Domexem Team Głuszycą 3:0. W ostatnim spotkaniu o 5 miejsce w ligowej tabeli Wodociągi rzutem na taśmę wyprzedzili zespół KP1, wygrywając 2:1. Po tym spotkaniu nastąpiło uroczyste wręczenie medali oraz nagród indywidualnych za XII sezon WALS.  Najlepszych graczy i zespoły uhonorowali: Mariusz Gawlik, prezes AQUA-ZDROJU oraz niezniszczalny Jarosław Dusza, inicjator i pomysłodawca WALS-a.

Wałbrzyska Amatorska Liga Siatkówki „Aqua-Zdrój”
Wyniki V kolejki rundy finałowej:
PW Mabor – Domex Volleyball Team Głuszyca 3:0 (27:25, 25:21, 25:20)
PAP-Trans Chełmiec – Dom Finansowy 2:1 (22:25, 25:23, 25:23)
Wodociągi – KP I 2:1 (25:20, 23:25, 25:18)
Tabela końcowa :
1. PAP-Trans Chełmiec  5  21  12:3
2. Dom Finansowy  5  18  11:4
3. PW Mabor  5  14  9:6
4. Domex Team Głuszyca  5  8  5:10
5. Wodociągi  5  6  5:10
6. KP I 5  5  3:12

Nagrody indywidualne:

Najlepszy blokujący: Aleksander Piechowski – Dom Finansowy
Najlepszy rozgrywający: Robert Kopciński – PAP-Trans Chełmiec
Najlepszy atakujący: Bartosz Jerzyk – PAP-Trans Chełmiec
Najlepszy libero: Łukasz Ostapiuk – Wodociągi
MVP rozgrywek: Krzysztof Kurpiel – PAP-Trans Chełmiec
Już dziś zapraszamy i zachęcamy do startu w kolejnej edycji Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki „AQUA-ZDRÓJ”. Zapisy zespołów tradycyjnie na przełomie września i października!
Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl