Umowa dofinansowania Krytej Pływalni

W dniu 17.02.2010r. Spółka Celowa Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne ?AQUA ? ZDRÓJ? sp. z o.o. zawarła umowę dotyczącą dofinansowania budowy krytej pływalni ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007- 2013.

Dotację przyznano na podstawie wniosku aplikacyjnego złożonego przez Spółkę w miesiącu czerwcu 2009r. Pozyskane dofinansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 ? 2013, naboru wniosków nr 9/K/6.2/2009 w Działaniu 6.2 Turystyka aktywna w Priorytecie VI Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (?Turystyka i Kultura?). Tytuł projektu nosi nazwę: ?Budowa krytej pływalni, stanowiącej element projektu ?Budowa Centrum Turystyczno – Sportowego ?AQUA ? ZDRÓJ? przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu? celem uprawiania turystyki aktywnej?. Planowana kwota dofinansowania wynosi 8 142 708,00 PLN.

Opis projektu: Centrum Turystyczno-Sportowe ?AQUA ? ZDRÓJ? składać się będzie z trzech głównych obiektów: hali widowiskowo-sportowej, krytej pływalni i hotelu. Dofinansowanie przyznano na budowę krytej pływalni stanowiącej znaczący i ważny element całego Centrum. Podstawowym założeniem programowym Centrum jest stworzenie wielofunkcyjnego, uniwersalnego obiektu sportowego o charakterze turystycznym, który łączyłby w sobie funkcje rekreacyjno-wypoczynkowe, sportowe i rehabilitacyjne oraz dysponował bazą noclegową.

Wielofunkcyjny obiekt krytej pływalni wysokiego standardu będzie przeznaczony dla mieszkańców Wałbrzycha i okolic oraz turystów i sportowców nastawionych na rekreację wodną. Wyposażenie krytej pływalni umożliwi także skorzystanie z urządzeń odnowy biologicznej i rehabilitacji (zespół saunowy, krioterapia, fitness, etc.). Ponadto pływalnia z homologowaną niecką sportową i halą widowiskowo-sportową służyć będzie organizacji masowych imprez kulturalnych i sportowych na szczeblu krajowym.

W hali basenowej zaprojektowano 9 torów pływackich, w tym 6 w ramach niecki sportowej o wymiarach 25x16m o gł. 2,0m. Niecka rekreacyjna o powierzchni ok. 187 m2 wyposażona będzie m.in. w 3 tory do nauki pływania oraz szereg atrakcji wodnych jak: leżanki wodno-powietrzne, stanowiska masażu podwodnego, gejzery podwodne, armatki wodne. Dodatkowy element części rekreacyjnej stanowić będzie brodzik dla dzieci najmłodszych o powierzchni ok. 29 m2. Brodzik będzie wyposażony w atrakcje dla najmłodszych jak mini ?zjeżdżalnia, jeżyk oraz kaskada. Program pływalni uzupełnią dwie 6-cio osobowe wanny bąbelkowe jacuzzi. W celu ułatwienia korzystania z zespołu obiektów, w tym z krytej pływalni, zastosowany zostanie Elektroniczny System Obsługi Klientów umożliwiający pełny dostęp do wszystkich atrakcji i sposobów wypoczynku aktywnego bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

Obiekt będzie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Ogólnodostępne szatnie i sanitariaty zostały tak zaprojektowane (odpowiednie wymiary i parametry) i wyposażone (przebieralnie, toalety), że osoby niepełnosprawne ruchowo będą mogły z nich korzystać bez przeszkód. W przestrzeni szatni zaprojektowano boks na wózki basenowe. Niecka rekreacyjna posiadać będzie pochylnię dla niepełnosprawnych, niecka sportowa będzie wyposażona w urządzenie dźwigowe, którym niepełnosprawny dostaje się do wody. Także zespół odnowy biologicznej będzie przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl