VII Mistrzostwa Polski Samorządowców w piłce nożnej

W dniach 19-20 września na boiskach Centrum Aqua Zdrój odbyły się VII Mistrzostwa Polski Samorządowców w piłce nożnej.

Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie 18 drużyn z całego kraju. Mistrzostwa rozgrywane były w dwóch kategoriach: ?Open?, oraz ?Oldboy + 35?. W każdej z kategorii rywalizowało 9 zespołów. Po dwudniowej, zaciętej rywalizacji, tytuły mistrzowski wywalczyły zespoły: Samorządowców miasta Sierpc, w kategorii ?Open?, i Samorządowców Nowego Sącza w kategorii ?Oldboy +35?. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie, a drużyny stworzyły świetne sportowe widowisko.

W pierwszym dniu mistrzostw, rywalizowano w grupach, systemem ?każdy z każdym?. W kategorii Open najlepiej zaprezentowały się zespoły Powiatu Poznańskiego i Powiatu Jasielskiego, którym niewiele ustępowały drużyny UM Sierpc i Powiatu Kieleckiego. W kategorii Oldboy +35, w pierwszym dniu mistrzostw doskonale radziły sobie drużyny Gminy Stężyca i Samorządowców Nowego Sącza, które wygrały wszystkie mecze grupowe. Po zakończeniu pierwszego dnia zawodów, uczestnicy w różny sposób spędzali wolny czas. Jedne drużyny korzystały z odnowy w Centrum Aqua-Zdrój. Inne zespoły skorzystały z możliwości zwiedzenia Zamku Książ oraz innych atrakcji turystycznych Wałbrzycha. Były też zespoły, które pytały organizatorów o miejsce, w którym znajduje się legendarny ?Złoty Pociąg?.

W drugim dniu mistrzostw, rozegrano fazę finałową zawodów. W kategorii Open, najlepszy okazał się zespół Samorządowców Sierpca, który w finale pokonał Powiat Poznański. Trzecie miejsce zajęła drużyna Powiatu Jasielskiego, a czwarte Powiat Kielecki. W kategorii Oldboy +35, najlepszy okazał się doświadczony zespół Samorządowców Nowego Sącza, który w finale pokonał Powiat Milicki. Trzecie miejsce przypadło drużynie Gminy Stare Bogaczowice, a czwarte zajął Powiat Skarżyski.

Uczestnicy, byli pod dużym wrażeniem tegorocznej edycji mistrzostw. Centrum Aqua-Zdrój, z hotelem, basenem, halą sportową oraz boiskami, według zgodnej opinii uczestników, jest jednym z najładniejszych tego typu obiektów sportowych w Polsce. Dla uczestników mistrzostw, pobyt w Wałbrzychu był niezwykle atrakcyjny pod względem sportowym, jak również turystycznym. Piękny Zamek Książ, oraz inne atrakcje turystyczne Wałbrzycha, wpłynęły niezwykle pozytywnie na pobyt w naszym mieście. Organizatorzy, otrzymali wiele sygnałów, że reprezentacje samorządowe z wielką chęcią, wróciłyby do Wałbrzycha, w kontekście rywalizacji w przyszłorocznej edycji mistrzostw.

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z wydarzenia.