XVII Toyota Półmaraton Wałbrzych – komunikat organizacyjny

Zakończyły się zapisy na XVII Toyota Półmaraton Wałbrzych. W tegorocznej edycji odnotowaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń! Swój udział w półmaratonie potwierdziło i opłaciło 2 500 biegaczy. Takiej frekwencji, jakiej spodziewamy się na biegu, w Wałbrzychu jeszcze nie było. Start półmaratonu już w przyszłą niedzielę 21 sierpnia 2016 o godz. 11:00 tradycyjnie na Rynku w Wałbrzychu.

KOSZULKI I MEDALE

Przygotowania do kolejnej edycji półmaratonu w pełni. W tym roku na koszulkach oprócz logotypów sponsorów znajdzie się także grafika promocyjna „Explore Wałbrzych”. Podobnie będzie to wyglądać w przypadku medali, na których zostanie wytłoczony Złoty Pociąg. Mamy nadzieję, że taka pamiątka z Wałbrzycha zachęci wszystkich przyjezdnych uczestników do poznania naszego miasta i jego atrakcji.

ZAKAZ RUCHU POJAZDÓW

Zapraszamy wszystkich do kibicowania i jednocześnie przypominamy, że na trasie półmaratonu będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów. Bieg odbędzie się w niedzielę 21.08.2016 r. w godz. 10:30 do 14:30. Trasa półmaratonu przebiegać będzie ulicami: Rynek, Sienkiewicza, pl. Magistracki, Dmowskiego, Drohobycka, Słowackiego, Barlickiego, al. Wyzwolenia, Piłsudskiego, Żwirki i Wigury, pl. Skarżyńskiego, Lotników, Chrobrego, pl. Grunwaldzki, Słowackiego, Lewartowskiego, pl. Teatralny, Lewartowskiego, Gen. Zajączka, Limanowskiego, Słowackiego, Gdańska, Rynek, 1-go Maja, Matejki, Moniuszki, Rynek, pl. Magistracki.

Prosimy mieszkańców o nieparkowanie swoich pojazdów na wskazanych ulicach z uwagi na bezpieczeństwo biegaczy, jak również możliwość uszkodzenia pojazdów. Na ww. ulicach we wskazanym okresie obowiązywał będzie Zakaz Ruchu Pojazdów. Zamknięcie trasy ? godz. 9:00-15:00. Za utrudnienia w komunikacji przepraszamy!

Zmianie ulegną również trasy autobusów – szczegóły na stronie www.zdkium.walbrzych.pl

BIURO ZAWODÓW

Pakiety startowe będzie można odbierać w sobotę 20.08 w godz. 16:00 – 20:00 i w niedzielę przed biegiem w godz. 7:00 – 10:00. Biuro zawodów mieści się w hali lekkoatletycznej przy ul. Chopina.

PROGRAM

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem XVII Toyota Półmaraton

NOCLEGI

Tradycyjnie organizator zapewnia bezpłatny nocleg w hali lekkoatletycznej w Wałbrzychu przy ul. Chopina 1 (wymagany własny śpiwór i karimata).

Dodatkowo Hotel AQUA ZDRÓJ przygotował specjalną ofertę ? 15% zniżki na nocleg dla uczetsników półmaratonu. Zachęcamy również wszystkich biegaczy do skorzystania z pakietu „Aktywny Weekend z Aqua Zdrojem”. Oferta łączy w sobie pobyt w nowoczesnym, trzygwiazdkowym Hotelu AQUA ZDRÓJ z możliwością skorzystania z usług Centrum oraz bilety wstępu do najciekawszych atrakcji w regionie!

Specjalne ceny dla biegaczy proponuje także Hotel Zamkowy ? pokój dwuosobowy dla 2 osób w cenie 250 zł, pokój do pojedynczego wykorzystania w cenie 170 zł. Cena obejmuje nocleg ze śniadaniem w formie bufetu. Parking na terenie Zamku Książ jest dodatkowo płatny ? 15 zł / samochód osobowy.

Kontakt:

Darmowy nocleg w hali lekkoatletycznej: Tomasz Durajczyk, tel. 603 038 727

„Aktywny Weekend z Aqua Zdrojem”: tel. (74) 660 93 00, hotel@aqua-zdroj.pl

Hotel Zamkowy: tel. (74) 665 41 44, 664 38 52, www.zamekksiaz.pl

DOKUMENTY DO POBRANIA

Komunikat Organizacyjny

Zgoda na udział nieletnich w półmaratonie

 

Więcej informacji na www.polmaraton.walbrzych.pl

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl