XVIII Toyota Półmaraton Wałbrzych – komunikat organizacyjny

Już za kilka dni start XVIII Toyota Półmaraton Wałbrzych!

W tegorocznej edycji odnotowaliśmy rekordową liczbę zapisów!  Na miesiąc przed imprezą osiągnęliśmy założony limit startujących – udział w biegu opłaciło ponad 3 000 zawodników. Lista uczestników jest już oficjalnie zamknięta, dziękujemy za tak liczne zainteresowanie naszym biegiem. W tym roku zmianie uległa trasa – dwie pętle po 10,5 km. Wszyscy, którzy ukończą bieg w wyznaczonym limicie czasu mogą wziąć udział w losowaniu, w którym nagrodą główną jest samochód TOYOTA AYGO.

Start półmaratonu w niedzielę 20 sierpnia 2017 o godz. 11:00 tym razem na Placu Magistrackim w Wałbrzychu. Nasz sierpniowy półmaraton został zaliczony do imprez, podczas których można otrzymać medal Korony Polskich Półmaratonów. Jest to prestiżowe wyróżnienie, które dostanie każdy biegacz wraz z medalem po spełnieniu warunków regulaminu. Medal przyznaje Polskie Stowarzyszenie Biegów.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w największym biegowym wydarzeniu w Wałbrzychu!

Szczegółowe informacje na stronie: www.polmaraton.walbrzych.pl

Trasa XVIII Toyota Półmaraton Wałbrzych

Komunikat organizacyjny

Zmiany w komunikacji miejskiej

Trasa biegu poprowadzona zostanie głównymi ulicami Śródmieścia oraz Nowego Miasta. W związku z tym zmienione zostaną trasy przejazdów oraz lokalizacje przystanków linii komunikacyjnych obsługujących ten rejon miasta:

  • Linie: A, 11, 12 w kierunku Podgórza z ulicy Kolejowej skierowane zostanie ulicą Sikorskiego do ulicy Niepodległości, natomiast w drodze powrotnej w kierunku Starego Zdroju autobusy pojadą Sikorskiego, Kolejową gdzie za skrzyżowaniem z ul. Wysockiego ustanowiony zostanie przystanek zastępczy.
  • Linia C, autobusy kursować będą przez ul. Sikorskiego do Galerii Victoria /bez wjazdu na przystanek 1 Maja – ZUS/.
  • Linia 2, w kierunku Sobięcina i Piaskowej Góry autobusy będą kursować przez ul. Sikorskiego.
  • Linia 5, w kierunku Rusinowa skierowana zostanie ulicami: Kolejową (dodatkowy przystanek za skrzyżowaniem z ul. Wysockiego), Parkową, 11 Listopada, Piłsudskiego (nawrót) i dalej do Rusinowa, natomiast z Rusinowa w kierunku Szczawna Zdroju autobusy pojadą ul. 11 Listopada, Piłsudskiego (nawrót), Parkową, Kolejową do ul. Wysockiego, gdzie naprzeciwko hali OSiR utworzony zostanie zastępczy przystanek, Odjazdy w kierunku Jedliny – Zdroju., Walimia, Głuszycy realizowane będą z zastępczego przystanku przy ul. Kolejowej.
  • Linia 15, przystanek końcowy i początkowy przeniesiony zostanie z ul. Wysockiego na ul. Sikorskiego, linia kursować będzie w kierunku Glinika Nowego przez ul. Sikorskiego do ul. Moniuszki.Kursy w kierunku Nowego Miasta realizowane przez ul. Kolejową /przystanek zastępczy/, Parkową, 11 Listopada do ul. Piłsudskiego (nawrót przez ul. Kubeckiego) i z powrotem przez ul. 11 Listopada do ul. Sikorskiego.

Dodatkowo na zamkniętym odcinku drogi pomiędzy Placem Tuwima a Dworcem Głównym z częstotliwością co 30 minut kursować będzie autobus zastępczy. Zamknięcie ulic planowane jest na godz. 9:00, z wyjątkiem ul. Sikorskiego gdzie zmiany w organizacji ruchu wystąpią już od godz. 6:00 (po godz. 6:00 ruch odbywać się będzie wyłącznie zachodnią częścią drogi.

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl