XX TOYOTA PÓŁMARATON – INFORMACJE, BIEG DLA DZIECI, KONKURS

Już tylko 5 dni pozostało do rozpoczęcia XX Toyota Półmaratonu Wałbrzych. Zapraszamy do zapoznania się z informatorem, który pomoże odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

CZY MOŻNA ZWRÓCIĆ OPŁACONY PAKIET STARTOWY?

Zgodnie z regulaminem nie można zwrócić pakietu startowego. Istnieje możliwość przepisania pakietu startowego na inną osobę.

JAK PRZEPISAĆ PAKIET STARTOWY NA INNĄ OSOBĘ?

1. Osoba, na którą ma zostać przepisany pakiet, musi zapisać się na bieg (https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4545) bez opłacania kwoty startowej.

2. W celu przepisania pakietu startowego, osoba do której on należy, musi wysłać e-maila na adres biuro.polmaraton@aqua-zdroj.pl z informacją: kto rezygnuje z pakietu (dane) oraz kto otrzymuje pakiet (dane). Wiadomość w dalszej kolejności jest przesyłana do firmy obsługującej zapisy.

3. W celu weryfikacji, czy pakiet został przepisany, uprasza się o sprawdzenie listy startowej czy został nadany numer po 4 dniach od daty wysłania e-maila.

4. Pakiety można przepisywać do 14 sierpnia 2019r. W dniach 15-18 sierpnia pakiety będzie można przepisywać wyłącznie w biurze zawodów (ul.Chopina 1).

CZY MOGĘ ZMIENIĆ DYSTANS BIEGU?

1. W celu zmiany dystansu należy wysłać e-maila na adres biuro.polmaraton@aqua-zdroj.pl z prośbą o zmianę dystansu biegu.

2. W celu weryfikacji, czy dystans został zmieniony, uprasza się o sprawdzenie listy startowej czy został zmieniony dystans po 4 dniach od daty wysłania e-maila.

3. Zmianę dystansu można zgłaszać do 14 sierpnia 2019r. W dniach 15-18 sierpnia zmiany będzie można zgłaszać wyłącznie w biurze zawodów (ul.Chopina 1).

GDZIE I KIEDY BĘDZIE CZYNNE BIURO ZAWODÓW?

1. Odbiór pakietów startowych w dniu 16 sierpnia 2019 r. odbędzie się w Salonie samochodowym TOYOTA Nowakowski – Bielany Wrocławskie od godz. 15.00 do 19.00.

2. W przeddzień i w dniu zawodów zgłoszenia i odbiór pakietów odbędzie się w biurze zawodów na Hali Lekkoatletycznej przy ul. Chopina 1. Biuro czynne: w sobotę 17 sierpnia od 16:00-20:00 i w niedzielę 18 sierpnia od 7:00-10:00.

TANIE NOCLEGI PODCZAS PÓŁMARATONU

Organizator zapewnia bezpłatny nocleg w hali lekkoatletycznej w Wałbrzychu przy ul. Chopina 1 (wymagany własny śpiwór i karimata). Ilość miejsc jest nieograniczona, organizator nie prowadzi zapisów.

Dodatkowo uczestnikom półmaratonu przysługuje rabat 15% na nocleg w Hotelu Aqua Zdrój z soboty 17 sierpnia na niedzielę 18 sierpnia. Hasło do otrzymania rabatu: „półmaraton”.

DEPOZYT

Organizator zapewnia depozyt, który mieścić się będzie na terenie hali lekkoatletycznej (ul.Chopina1) oraz w dniu półmaratonu w na terenie Ratusza (pl. Magistracki 1).

PAKIET STARTOWY

Prezentujemy oficjalną koszulkę oraz medal za XX Toyota Półmaraton Wałbrzych. Serdecznie zapraszamy do obserwowania profilu https://www.facebook.com/polmaratonwalbrzych/ , gdzie będzie przedstawiać kolejne informacje, komunikaty oraz zawartość pakietu startowego.

ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW

W związku z półmaratonem nastąpią zmiany w układzie tras i lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej.

Linie: A, 11, 12 w kierunku Podgórza z ulicy Kolejowej skierowane zostanie ulicą Sikorskiego do ulicy Niepodległości, natomiast w drodze powrotnej w kierunku Starego Zdroju autobusy pojadą ul. Sikorskiego, Wysockiego i Chrobrego.

Linia C, autobusy kursować będą przez ul. Sikorskiego do Galerii Victoria /bez wjazdu na przystanki położone przy ulicach: Nowy Świat, Limanowskiego, 1 Maja i Placu Solidarności/.

Linia 2, w kierunku Sobięcina i Piaskowej Góry autobusy będą kursować przez ul. Sikorskiego, omijając przystanki przy ul. Nowy, Świat, Limanowskiego, Placu Solidarności i 1 Maja – ZUS.

Linia 5, w kierunku Rusinowa skierowana zostanie ulicami: Chrobrego, Armii Krajowej, Parkową, 11 Listopada, Piłsudskiego (nawrót) i dalej do Rusinowa, natomiast z Rusinowa w kierunku Szczawna Zdroju autobusy pojadą ul. 11 Listopada, Piłsudskiego (nawrót), Parkową, Kolejową do ul. Wysockiego, ze względu na prowadzone prace drogowe jedynym przystankiem w obrębie Śródmieścia dla linii nr 5 jadącej w kierunku Szczawna – Zdroju będzie przystanek Kolejowa – Mazowiecka. Odjazdy w kierunku Jedliny – Zdroju, Walimia, Głuszycy realizowane będą bez zmian z przystanku przy ul. Wysockiego.

Linia 15, kursy w kierunku Glinika Starego realizowane będą z przystanku Sikorskiego – Dojazdowa, natomiast w kierunku Nowego Miasta z przystanku Wysockiego – Plac Grunwaldzki, autobusy linii 15 kursować będzie w kierunku Glinika Nowego przez ul. Sikorskiego do ul. Moniuszki. Kursy w kierunku Nowego Miasta realizowane przez ul. Chrobrego, Armii Krajowej, Parkową, 11 Listopada do ul. Piłsudskiego (nawrót przez ul. Kubeckiego) i z powrotem przez ul. 11 Listopada do Śródmieścia.

Dodatkowo na zamkniętym odcinku drogi pomiędzy Placem Tuwima, a Dworcem Głównym z częstotliwością co 30 minut kursować będzie autobus zastępczy.

Zobacz – zmieniony rozkład jazdy

Zamknięcie ulic planowane jest na godz. 9:00, z wyjątkiem ul. Sikorskiego gdzie zmiany w organizacji ruchu wystąpią już od godzin wczesnoporannych (ruch odbywać się będzie wyłącznie zachodnią częścią drogi.

PROGRAM WYDARZENIA

Zobacz – szczegółowy program biegu

DZIECI BIEGAJĄ

Dodatkowo 17 sierpnia podczas Pasta Party w Biurze Zawodów przy Hali Lekkoatletycznej w Wałbrzychu odbędzie się wyścig „Dzieci Biegają”. Start o godz. 16:45 (zapisy od 16:00 do 16:30). W biegu mogą uczestniczyć dzieci w wieku 4-13 lat. W programie przewidziane biegi w różnych kategoriach wiekowych:

  • 200 m – do 4 lat (2015 i młodsze)
  • 400 m – dzieci w wieku 5-6 lat (2014-2013)
  • 800 m – dzieci w wieku 7-9 lat (2012 – 2010)
  • 2000 m – dzieci w wieku 10 – 13 lat (2009 – 2006)

Dla najlepszych przewidziane nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Po biegu organizator zapewnia posiłek oraz napoje.

Szczegóły w regulaminie.

 

KONKURS

Start w 20. Toyota Półmaraton Wałbrzych jest dla Ciebie wyzwaniem? Pokaż innym jak sięgasz po niemożliwe i wystartuj w konkursie organizowanym przez sponsora tytularnego biegu – firmę Toyota, która jest jednocześnie partnerem przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio w zakresie mobilności. Pełny regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.polmaraton.walbrzych.pl

 

 

Aktualne informacje na stronie www.polmaraton.walbrzych.pl

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl