Zakończenie I Szkolnej Ligi Pływackiej

W piątek 07. kwietnia została zakończona I Szkolna Liga Pływacka 2017. Ostatnia edycja zmagań dostarczyła nam ogromnych emocji! Styl motylkowy jest najtrudniejszy z czterech podstawowych stylów pływackich. Nieliczni uczniowie wystartowali w tej edycji – nie każdy też ukończył bieg, więc tym większe gratulacje dla uczestników za wspaniałe występy techniczne, które przyniosły rewelacyjne czasy.

• SEBASTIAN SŁOMIŃSKI (uczeń klasy I) z czasem 1.01,18 na 100 metrów stylem motylkowym

Cała 6-stka została nagrodzona wyjątkowymi koszulkami ufundowanymi przez UKS Szafir.

W klasyfikacji generalnej w czołówce najlepszych na podium stanęły reprezentacje:

• 1 MIEJSCE – ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 (uzyskując 602 PKT)
  • 2 MIEJSCE – PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 13 (uzyskując 533 PKT)
  • 3 MIEJSCE – ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 (uzyskując 417 PKT)

Najlepsze szkoły otrzymały puchary ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy i Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ, a uczniowie najlepszej reprezentacji przechodni puchar i czepki pływackie.

Przez wszystkie ligi każdy uczestnik zbierał punkty indywidualne w walce o Mistrza i Mistrzynię Ligi. W ten sposób najwięcej punktów uzbierali: Julia Borowiec (uczennica klasy III Publicznego Gimnazjum Nr 13) – 66 punktów oraz Krzysztof Skupin (uczeń III klasy Zespołu Szkół Nr 1) – 68 punktów. Te dwa „Czarne Konie” ligi nagrodzeni zostali koszulkami specjalnymi Mistrza i Mistrzyni I Szkolnej Ligi Pływackiej ufundowanej przez UKS Szafir.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników: nauczycieli, uczniów, rodziców, kibiców!  Mamy nadzieję na rychłe spotkanie w jeszcze większym gronie!

Dziękujemy Rafałowi Niedźwieckiemu za wspaniałą fotorelację z całej Ligi!