KOLEJNE ZWYCIĘSTWO POLSKICH KOSZYKAREK

Wielkich emocji dostarczył mecz kwalifikacyjny do EuroBasketu 2017 Polska – Białoruś, który odbył się w sobotę, 21 listopada, w Centrum AQUA ZDRÓJ. Kolejny raz Hala Widowiskowo-Sportowa okazała się szczęśliwa dla polskiej reprezentacji. Pomimo znacznej utraty punktów w początkowych kwartach meczu, Reprezentacji Polski Koszykarek udało się stopniowo uzyskać przewagę i ostatecznie zwyciężyć mecz 65:56. W czwartej kwarcie Biało-czerwone pokonały rywalki 19:1! Jak stwierdził trener Teodor Mołłow podczas konferencji prasowej, był to pokaz siły charakteru polskich zawodniczek. „To zwycięstwo pokazuje moc tego zespołu. Zawodniczki pomimo tego, że po pierwszych kwartach znajdowały się na przegranej pozycji potrafiły zmobilizować się i zupełnie odwrócić bieg spotkania. To dopiero początek drogi do Mistrzostw Europy, ale ja wierzę w zawodniczki, dlatego z nimi jestem i mam nadzieję, że one wierzą we mnie, a to jest najważniejsze, to już 80% sukcesu” – podsumował trener. Podczas konferencji Justyna Żurowska-Cegielska podziękowała w imieniu drużyny wszystkim kibicom za wspaniały doping.

Mecz rozpoczął zmagania koszykarek w kwalifikacjach do EuroBasketu 2017. Polki trafiły na silne rywalki – Reprezentacja Białorusi ostatnie mistrzostwa zakończyła na czwartym miejscu. Nasza kadra  przebywała kilka dni na zgrupowaniu w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ. W tym czasie zostały rozegrane również dwa zwycięskie dla nas mecze sparingowe z Reprezentacją Niemiec. Pozytywnie o pobycie szkoleniowym w Wałbrzychu wypowiedział się trener reprezentacji: „jestem ogromnie zadowolony z wałbrzyskiego zgrupowania. W ośrodku Aqua Zdrój stworzono nam wspaniałe warunki i być może wkrótce znowu do niego przyjedziemy. Dziewczyny czuły się tu znakomicie. Zrobiliśmy wszystko, co było do zrobienia w tak krótkim czasie.” (źródło: www.sport.interia.pl)

Polska – Białoruś 65:56 (9:20, 21:22, 16:13, 19:1)

Polska: Żurowska-Cegielska 20, Stankiewicz 10, Kobryn 10, McBride 7, Idczak 7, Skobel 6, Pawlak 3, Koc 2, Morawiec 0, Śnieżek 0, Kaczmarczyk 0

Białoruś: Papova 13, Leuchanka 12, Verameyenka 9, Troina 9, Snytsina 7, Tarasava 4, Likhtarovich 2, Hasper 0, Ziuzkova 0