Zwycięstwo Reprezentacji Słowenii

Za nami wielkie siatkarskie widowisko! Zakończył się pierwszy półfinałowy mecz Final Four Ligi Europejskiej Polska-Słowenia. 

Słoweńscy siatkarze przez całe spotkanie zdecydowanie górowali nad naszą reprezentacją. Polacy starali się wywalczyć wygraną choć w jednym secie, ale rywale okazali się zbyt silni i zwyciężyli 3:0. Słoweńcy są faworytami turnieju finałowego w Wałbrzychu. Podobnie, jak lider ?polskiej? grupy ? Estonia, zakończyli fazę kwalifikacyjną z kompletem zwycięstw. Polska drużyna dość szybko miała okazję się o tym przekonać, kiedy w pierwszym secie przeciwnikom udało zdobyć się aż 10 punktów przewagi. W drugim i trzecim secie gra była dużo bardziej wyrównana i nasi siatkarze zniwelowali stratę do kilku punktów. Podczas konferencji prasowej kapitan polskiej drużyny Szymon Romać pogratulował zwycięstwa Słowenii i zapowiedział jednocześnie dalszą walkę Polaków – „Przegraliśmy, ale jeszcze nie skończyliśmy walki w tym turnieju. Wciąż mamy szansę na brąz i zrobimy wszystko, by go zdobyć”. „Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa. Chciałbym pogratulować polskiej drużynie wspaniałego sezonu w Lidze Europejskiej. Polska drużyna jest młodym, silnym zespołem grającym coraz lepiej” – podsumował kapitan drużyny Słowenii Tine Urnaut.

Już jutro o 17 :00 biało-czerwoni zawalczą z przegranym drugiego spotkania o brązowy medal, a o 20.00 zapraszamy na finał!

Polska ? Słowenia 0:3 (15:25, 21:25, 21:25)

Polska: Dawid DRYJA, Jan NOWAKOWSKI, Grzegorz PAJĄK, Bartłomiej BOŁĄDŹ, Aleksander ŚLIWKA, Bartosz BEDNORZ, Damian WOJTASZEK (L) ? Szymon ROMAĆ, Michał KĘDZIERSKI, Adrian BUCHOWSKI, Bartosz BEDNORZ, Bartłomiej GRZECHNIK

Andrzej KOWAL ? trener

Michał GOGOL ? II trener

Słowenia: Alen PAJENK, Mitja GASPARINI, Dejan VINVIC, Jan KOZAMERNIK, Tine URNAUT, Klemen CEBULJ, Jani KOVACIC (L)

Szczegółowa relacja z meczu dostępna na www.pzps.pl

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl