Saunarium

Godziny otwarcia
6:00-21:00

 

Zespół saunowy (Saunarium) obejmuje saunę suchą (fińska), saunę parową (turecka), saunę aromatyczną ziołową oraz tężnię solną. Dodatkowo w strefie saun znajduje się również miejsce wypoczynkowe z leżakami relaksacyjnymi.


ZASADY FUNKCJONOWANIA SAUNARIUM:

  • otwarte są dwie sauny fińskie (w tym jedna aromatyczna ziołowa),
  • sauny czynne są w godz. 6:00 – 21:00.

Sauna fińska

To tradycyjna sauna w całości zbudowana z drewna. Dawniej jej serce stanowiło palenisko, w którym znajdowały się rozgrzane do czerwoności kamienie polewane wodą dla wytworzenia pary. Obecnie palenisko zastąpiły piece elektryczne. Piece dwu-funkcyjne posiadają generator pary i stwarzają warunki bardzo podobne do tradycyjnej sauny.

Efekty kąpieli w saunie fińskiej to przede wszystkim: przyspieszenie przemiany materii, pobudzenie metabolizmu, przyspieszenie tętna, wzrost temperatury ciała, intensywne pocenie się, rozszerzenie naczyń i pobudzenie krążenia.

Sauna turecka

Nazywana także sauną parową lub łaźnią turecką. Optymalna temperatura łaźni parowej to 45 st. C, zaś wilgotność powietrza 100%. Za sprawą dużej wilgotności, sauny te budowane są z płytek ceramicznych, tworzyw sztucznych lub hartowanego szkła. Para może być wzbogacana olejkami eterycznymi lub aromatami ziołowymi.

Kąpiel w łaźni parowej stymuluje czynności wydzielnicze skóry, pobudzając ją do wyzbywania się szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn. Para wodna wnika głęboko w skórę i nawilża ją.

Sauna aromatyczna ziołowa

Na pierwszy rzut oka wygląda jak typowa sauna fińska. Ma jednak nieco niższą temperaturę (70 do 80°C, przy wilgotności ok. 10 %). Dodatkowym czynnikiem działającym w saunie są kombinacje zapachów olejków eterycznych. Świetnie wpływają one na układ oddechowy, ponieważ inhalują drogi oddechowe.

Różnorakie olejki mają także na celu wprowadzenie użytkownika sauny w stan głębokiego relaksu.

 

Cennik Parku Wodnego oraz Saunarium

Tężnia solna (solankowa)

Tężnia zbudowana jest z drewna iglastego (sosna, świerk) i gałązek brzozowych oraz urządzeń do pompowania solanki. Na ułożone na drewnianej konstrukcji gałązki podawana jest za pomocą pomp solanka, która spływa po nich swobodnie, a jej nadmiar gromadzi się w korycie umieszczonym na posadzce. Tak rozprowadzona solanka podlega odparowaniu, wytwarzając w pomieszczeniu intensywny aerozol.

Tężnia Solankowa nasyca powietrze jodem, bromem, wapniem i całą gamą innych mikroelementów. Jod powoduje rozrzedzenie śluzu, brom rozszerza oskrzela a wapń działa anty-alergicznie. Oprócz powyższych, tężnia dostarcza do otoczenia również magnez, sód, potas, żelazo.

Kontakt ze strefą Parku Wodnego: 74 660 93 12

Galeria zdjęć

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl