Bieg Niepodległości – Najczęściej pojawiające się pytania

 1. Czy bieg odbędzie się 11 listopada?

Bieg odbędzie się w wersji wirtualnej, w związku z czym od 11 listopada jest już możliwość rejestrowania swojej aktywności oraz zapisywania wyników na stronie online.datasport.pl. W tym terminie nie odbędzie się jednak wcześniej zaplanowane wydarzenie ze startem grupowym, nowa wersja biegu ma już charakter indywidualny.

 1. Jakie rozmiary koszulek otrzymają zawodnicy?

W związku ze zmianą trybu biegu w formularzu rejestrowym na stronie online.datasport.pl  jest możliwość podawania preferowanego rozmiaru oraz koloru koszulki. Uczestnicy już zarejestrowani również mają możliwość wprowadzenia tych danych we własnym profilu zawodnika. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany rozmiaru lub koloru koszulki w przypadku wyczerpania zapasów.

 1. Kiedy zawodnicy otrzymają koszulki i medale?

Wysyłka pakietów startowych rozpocznie się tuż po ogłoszeniu wyników – 30 listopada. Każdy zawodnik powinien otrzymać przesyłkę w ciągu 14 dni od ogłoszenia wyników.

 1. Jak wygląda udokumentowanie biegu i jak zapisać swój wynik?

Uczestnik dokonuje pomiaru czasu za pomocą własnych urządzeń. W tym celu Uczestnik powinien posiadać urządzenie pozwalające na pomiar czasu, przebyty dystans, datownik i czas.  Dla potwierdzenia pomiaru i przebytego dystansu Uczestnik zobowiązany jest rejestrować trasę za pomocą aplikacji „Rejestrator GPS” Datasport: dostępnej w sklepie Google Play pod adresem https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.datasport.rejestrator. Dla dokonania pomiaru czasu i potwierdzenia uczestnictwa w Biegu należy, po zainstalowaniu aplikacji, wybrać rodzaj biegu i postępować zgodnie z poleceniami. Uczestnik ma możliwość udostępnić ręcznie pliki GPX lub TCX dokumentujące trasę. Aby dodać ręcznie swój wynik należy wejść w wyniki, kliknąć „Dodaj swój wynik” i postępować dalej zgodnie z formularzem. W formularzu można także dodawać zdjęcia z Biegu, które są widoczne w galerii przy wynikach. Zalecane jest przesłanie pliku formatu TCX z popularnych aplikacji typu Endomondo, Strava, RunKipper, Garmin, Suunto itd. Wszystkie instrukcje znajdują się na stronie online.datasport.pl oraz zostaną przesłane w wiadomości mailowej.

 1. Kiedy jest ogłoszenie wyników?

Rezultaty swoich biegów będzie można zgłaszać do 30 listopada do 23:59. Ostateczne ogłoszenie wyników oraz zwycięzców odbędzie się 1 grudnia na stronie aqua-zdroj.pl oraz na profilach społecznościowych Aqua Zdroju.

 1. Do kiedy można odbyć bieg?

Ostateczny termin zakończenia rejestracji wyników to 30 listopada do godziny 23:59. Po tym terminie nie ma już możliwości zapisywania wyników oraz brania udziału w ogólnej klasyfikacji.

 1. Jak wygląda rezygnacja?

W związku ze zmianą trybu biegu jest możliwość rezygnacji z udziału w Biegu Niepodległości. Uczestnik zobowiązany jest do poinformowania Organizatora o rezygnacji poprzez kontakt mailowy na adres marketing@aqua-zdroj.pl. Zgodnie z regulaminem w przypadku rezygnacji do 7 listopada Uczestnik otrzyma zwrot opłaty startowej pomniejszony o 3% prowizję. W przypadku rezygnacji Uczestnika z udziału w Biegu po dniu 7 listopada 2020 r., opłata nie podlega zwrotowi.

 1. Do kiedy można się zarejestrować?

Zgłoszenia on-line oraz Opłata Startowa w formie elektronicznej, będą przyjmowane do dnia 30.11.2020 roku lub do wyczerpania limitu Uczestników.

 1. Gdzie mogę biegać?

Bieg ma charakter indywidualny, co oznacza, że każdy Uczestnik sam wyznacza sobie trasę. Zawodnik po określeniu dystansu musi pokonać go podczas jednego treningu, jednak sam wybiera sobie teren, w którym go odbędzie. Miejsce, w którym Uczestnik zamierza odbyć bieg musi być zgodne z  prawem i aktualnie obowiązującymi obostrzeniami.

 1. Co jest w pakiecie startowym?

Na pakiet startowy składa się biegowa koszulka techniczna w kolorach białym albo czerwonym oraz pamiątkowy odlewany medal.

 1. Ile wynosi opłata startowa?

Opłata startowa się nie zmienia, wciąż przy rejestracji wymagana kwota by być Uczestnikiem i wziąć udział w biegu to 25 złotych.

 1. Na jaki adres otrzymam pakiet startowy?

Po ogłoszeniu zmiany trybu biegu, podobnie jak przy rozmiarach koszulek, jest możliwość dopisania adresu do wysyłki w formularzach zgłoszeniowych lub w profilach zawodników na stronie online.datasport.pl.

 1. Co z numerem startowym? Czy trzeba z nim biegać?

Numer startowy generuje się automatycznie po zaksięgowaniu opłaty startowej i jest do pobrania na stronie online.datasport.pl w profilach zawodników. Ma on charakter tylko pamiątkowy, można go wydrukować i przebiec z nim lub wykorzystać go do zdjęcia jednak nie ma takiej konieczności i określony dystans można pokonać bez numeru startowego.

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl