Finał Podwórkowej Ligi Mistrzów

Finał Podwórkowej Ligi Mistrzów za nami!

Wielki finał Podwórkowej Ligi Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej miał miejsce w poniedziałek, 20 lipca. Najważniejsze mecze tegorocznej edycji tej jakże atrakcyjnej, promującej zdrowy styl życia i grę fair play imprezy, rozegrano na boiskach w Centrum Aqua Zdrój w Wałbrzychu. O godzinie 9:00 rywalizowali ze sobą zawodnicy w kategorii do 14 lat. Na finał przyjechało aż sześć ekip, reprezentujących swoje miejscowości: SP Szczyt ? Boguszów ? Gorce; Orzełki- Mieroszów; Old Spice Team ? Głuszyca; Polona Środa ? Wałbrzych; Fc Lewce ? Czarny Bór; Górnik ? Szczawno ? Zdrój.

Drużyny zostały rozstawione w dwóch grupach, z których do półfinału awansowały po dwie. Nie zabrakło ambitnej gry i emocji. Poziom był naprawdę wysoki. W półfinale zmierzyli się Górnik i Orzełki oraz Szczyt i Lewce. W tym ostatnim spotkaniu, w którym to Szczyt wywalczył awans do finału, nie obyło się bez rzutów karnych, Trzecie miejsce przypadło drużynie Orzełki z Mieroszowa. Pokonali Lewce 3 do 1. W zaciętym do ostatniej minuty finale, pierwszymi triumfatorami PLM Aglomeracji Wałbrzyskiej została drużyna Górnik ze Szczawna, wygrywając 2 do 1 ze Szczytem.

Wyniki w kategorii do 14 lat :

I miejsce ? Górnik Szczawno Zdrój

II miejsce ? Szczyt Boguszów Gorce

III Miejsce ? Orzełki Mieroszów

 

Po zmaganiach w młodszych rocznikach, rozpoczął się turniej w starszej kategorii wiekowej. Tu stawił się komplet drużyn, czyli dziewięciu zwycięzców eliminacji w swoich Gminach: Polona Wałbrzych, Fajne Chłopaki Nowa Ruda, Ks Walim, Dzieci Steca Szczawno Zdrój, Orły Mariana Boguszów ? Gorce, Skalnik Czarny Bór, Torpedo Stare Bogaczowice, Termalika Głuszyca, Orzełki Mieroszów. Drużyny zostały rozstawione w trzech grupach, z których do fazy finałowej awansowały po jednej z nich. Już pierwsze piłkarskie spotkania przyniosły wiele wrażeń, a niektóre z nich trzymały w napięciu i kibiców i sędziów aż do ostatniego gwizdka.

Do ścisłego finały awansowali: Fajne Chłopaki, Dzieci Steca i Torpedo. W finale drużyny rozegrały mecze pomiędzy sobą, i tak: Fajne Chłopaki zremisowali 0 do 0 z Dziećmi Steca, Dzieci Steca pokonali Torpedo 3-1, a Fajne Chłopaki ulegli Torpedo 0-1. Turniej w swojej kategorii wygrała drużyna Dzieci Steca.

Wyniki w kategorii powyżej 15 lat:

I miejsce ? Dzieci Steca Szczawno Zdrój

II miejsce ? Torpedo Stare Bogaczowice

III Miejsce ? Fajne Chłopaki Nowa Ruda

 

Patronat honorowy sprawowali: Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Senator RP Wiesław Kilian i Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, która jednocześnie zaangażowała się w realizację tej sportowej imprezy.

Organizatorami turnieju byli: Radny Rady Miejskiej Wałbrzycha Anatol Szpur, Fundacja ?Z Całego Serca?, Centrum Aqua ? Zdrój.

Partnerzy: Gmina Mieroszów, Miasto Nowa Ruda, Gmina Szczawno Zdrój, Gmina Stare Bogaczowice, Gmina Boguszów ? Gorce, Gmina Walim, Gmina Czarny Bór, Gmina Głuszyca i Miasto Wałbrzych.

Mecenat nad turniejem objęli: Zamek Książ, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Pierwszy tego typu turniej nie zostałby zorganizowany, gdyby nie osobiste i bezinteresowne zaangażowanie wielu osób, w tym włodarzy gmin, pracowników administracji samorządowej, a przede wszystkim pracowników i koordynatorów obiektów sportowych.

WYNIKI

W kategorii do lat 14:

GRUPA A

Górnik ? Szczyt 1-1

Old Spice ? Górnik 0-2

Szczyt ? Old Spice 0-0

GRUPA B

Orzełki ? Polona 1-0

Lewce ? Orzełki 0-0

Polona ? Lewce 0-4

PÓŁFINAŁY

Górnik – Orzełki 2-1

Szczyt ? Lewce 1-1 karne 4-3

Mecz o III miejsce:

Orzełek ? Lewce 3-1

FINAŁ: Górnik ? Szczyt 2-1

Wyniki meczów w tej kategorii powyżej 15 lat:

GRUPA A

Polna ? Fajne Chłopaki 0-3

Fajne Chłopaki ? Walim 3-0

Walim ? Polna 0-1

GRUPA B

Dzieci Steca ? Orły Mariana 0 -0

Orły Mariana ? Skalnik 0-4

Skalnik ? Dzieci Steca 0-5

GRUPA C

Torpedo ? Termalika 1-0

Termalika ? Orzełki 0-0

Orzełki ? Torpedo 0-1

FINAŁ:

Fajne Chłopaki ? Dzieci Steca 0-0

Dzieci Steca ? Torpedo 3-1

Fajne Chłopaki ? Torpedo 0-1

I miejsce Dzieci Steca

II miejsce Torpedo

III miejsce Fajne chłopaki

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl