Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”

Serdecznie zapraszamy na Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.  

Uroczyste obchody 60-lecia istnienia zespołu rozpocznie msza  święta w intencji absolwentów i członków Zespołu Pieśni i Tańca ?Wałbrzych?, w kościele pw. Aniołów Stróżów 5 czerwca o godz 16:30. Podczas mszy świętej zaprezentowane zostaną polskie pieśni sakralne, narodowe i regionalne.

W dniu 6 czerwca 2015 roku w  Hali Widowiskowo ? Sportowej AQUA ZDRÓJ, o godzinie 15:00 odbędzie się uroczysty koncert jubileuszowy. Na scenie wystąpi łącznie ok. 155 osób. Wśród wykonawców swoje umiejętności zaprezentują przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, studenci, osoby pracujące oraz absolwenci przybywający do Wałbrzycha z różnych stron świata. Wszystko po to, by uczcić wspaniałą rocznicę istnienia Zespołu oraz przypomnieć Wałbrzyszanom, jak piękny może być folklor i jak wiele może mieć odsłon. Podczas koncertu zaprezentowany zostanie 60-letni dorobek artystyczny Zespołu prezentujący kulturę narodową i regionalną Polski oraz program zagraniczny, który Zespół poznał podczas swoich licznych podróży. Będzie również możliwość przed Koncertem i podczas przerwy obejrzenia wystawy przygotowanej przez absolwentkę Zespołu Martę Kłos wraz z uczniami Zespołu Szkół Nr 1 w Wałbrzychu.

Impreza została objęta honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Poseł do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg, Europosła Bogdana Zdrojewskiego, Posła na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej. Do udziału w Komitecie Honorowym zaproszenie przyjęli: Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, były wojewoda wałbrzyski, marszałek dolnośląski, wiceminister edukacji i sportu oraz prezydent Wałbrzycha, senator V kadencji, poseł na Sejm V i VI kadencji Henryk Gołębiewski.

Bilety w cenie 10 zł, 15 zł i 25 zł do nabycia w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. (Stara Kopalnia, Centrum Nauki i Sztuki, ul. Wysockiego 29, Wałbrzych)

Bilety on-line:  www.interticket.pl

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.zpit.pl

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl