28.08 Konferencja Pracownia Miast Gazety Wyborczej

W czwartek 28 sierpnia w Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój miała miejsce debata zorganizowana w ramach akcji „Gazety Wyborczej” „Pracownia miast”. Pracownia Miast to nowe forum wymiany opinii dla liderów. Samorządowcy, naukowcy, biznesmeni, urzędnicy, artyści, działacze społeczni, dziennikarze spotkali się, aby porozmawiać o przyszłości miasta.

Zajęcia rozpoczęły się już w środę przed południem warsztatami o polityce ekologicznej w dawnym mieście górniczym. Eksperci diagnozowali problemy i szukali ich rozwiązań. Po południu fachowcy dyskutowali o tym, co zrobić, by turyści w Wałbrzychu chcieli zatrzymać się dłużej po zwiedzeniu zamku Książ.

W czwartek odbyła się konferencja plenarna, a wcześniej prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej pokazał gościom Pracowni, jak miasto zmienia się dzięki funduszom z UE i inwestycjom w ekologię, sport i turystykę. W programie konferencji było m.in. ogłoszenie szczegółów rządowego Narodowego Planu Rewitalizacji Miast przez wiceministra infrastruktury i rozwoju, Pawła Orłowskiego, prezentacje samorządowców z  Bytomia, Łodzi, Wałbrzycha, panel o przyszłości rynku pracy i stref ekonomicznych oraz o najlepszych praktykach w angażowaniu mieszkańców do współrządzenia miastami. Udział wzięło ponad 120 przedsiębiorców, naukowców, urzędników oraz działaczy organizacji pozarządowych z regionu wałbrzyskiego.

W debacie udział wzięli m.in.: Paweł Orłowski – wiceminister ds. polityki miejskiej, Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha, Barbara Kaśnikowska – prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park, Jerzy Tutaj – członek zarządu województwa Dolnośląskiego, Dariusz Mikołajczak – wiceprezes ds. korporacyjnych Toyota Manufacturing Poland, Ryszard Michałowski – Dyrektor PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o., Anna Żabska – kierownik Biura Prezydenta Miasta i koordynatorka Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego, Łukasz Medeksza – pełnomocnik Zarządu Województwa ds. społeczeństwa informacyjnego.

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl