MISTRZOWSKA, ZIELONA TRANSFORMACJA PRZY RATUSZOWEJ, BOISKO OTWARTE!

Intensywne prace na terenie Aqua-Zdrój w Wałbrzychu rozpoczęły się 23 maja br..

Umowa z wykonawcą przewidywała bardzo szeroki zakres prac, a koszt inwestycji zamknął się kwotą na poziomie 2 855 469,92 zł. Inwestycja objęła demontaż starej nawierzchni wraz z wypełnieniem oraz wyrównaniem, uzupełnieniem, stabilizacją podbudowy, wykonaniem podłoża elastycznego (granulat z recyklingu EPDM) i ułożeniem oraz montażem nawierzchni z trawy syntetycznej.
Firmą odpowiedzialną za realizację zadania była spółka TAMEX Obiekty Sportowe z siedzibą w Warszawie.

Warto odnotować, że jest to dywan najwyższej jakości, wykonany – oczywiście – technologią tkania. Wysokość włókna wynosi  49 mm, imitując trawę naturalną, co znacznie wpływa na komfort gry zawodników. Wysoka jakość nowej nawierzchni poddana zostanie już niedługo sprawdzianom lokalnych sportowców oraz klubów z całej Polski.

Po remoncie obiekt został poddany testom zleconym przez wykonawcę, firmę TAMEX Obiekty Sportowe. Raport wykonany w dniu 7 lipca przez audytorów ze sportowego laboratorium Sports Lab potwierdził, że obiekt treningowy w Aqua-Zdrój spełnia wymagania programu jakości FIFA QUALITY Concept for Football Truf, czego skutkiem jest przyznanie certyfikatu FIFA.

Na stronie FIFA stwierdzamy 12 autoryzowanych obiektów, zlokalizowanych w Polsce, z potwierdzonym certyfikatem FIFA Quality. Na Dolnym Śląsku będzie to pierwszy obiekt w tej technologii.

Oficjalne otwarcie boiska nastąpiło 20 lipca w obecności Prezydenta Miasta Wałbrzycha – dr Romana Szełemeja z udziałem dzieci z piłkarskiej szkółki Górnika Wałbrzych oraz Radnych Rady Miasta, Prezesa „Aqua-Zdrój” i Prezesa Klubu Piłkarskiego „Górnik Wałbrzych”.

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl