Msza Papieska 2017

W sobotę 8 kwietnia na stadionie Aqua Zdrój miała miejsce Msza Święta w intencji Jana Pawła II koncelebrowana pod przewodnictwem  J.E. Ks. Biskupa Ignacego Deca wraz z duchowieństwem Wałbrzycha i okolic.

Już po raz trzynasty wierni zebrali się na tej szczególnej Mszy Świętej, będącej kontynuacją pierwszej, zorganizowanej spontanicznie po śmierci Jana Pawła II mszy, która odbyła się 7 kwietnia 2005 roku. W uroczystości uczestniczyli wałbrzyscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i powiatu, wałbrzyskich spółek miejskich i instytucji kulturalno-oświatowych, przedstawiciele gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej, grono duchownych, harcerze, przedstawiciele braci górniczej, młodzież szkolna oraz licznie zgromadzeni wierni. Podobnie jak w latach minionych została przeprowadzona zbiórka na rzecz wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II.

W ramach obchodów upamiętniających XII rocznicę śmierci Jana Pawła II odbyło się także Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Został zaprezentowany także multimedialny program poświęcony pamięci papieża. Następnie w Hali Widowiskowo-Sportowej miał miejsce Apel Jasnogórski oraz modlitwa i oddanie hołdu w godzinie śmierci Jana Pawła II. Ze względu na tragedię w Świebodzicach koncert Maleo Reggae Rockers został przełożony na 20 kwietnia 2017 r.

 

 

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl