Nowe zajęcia fitness – Ashtanga Joga

Od 12.05.2015 zapraszamy na nowe zajęcia fitness – Ashtanga Joga w każdy wtorek w godz. 19:00-20:30 w dolnej sali fitness.

Ashtanga Joga – joga z tradycją, prosto z Indii

Jest to dynamiczna odmiana jogi, opracowana przez K.P Joisa i nauczana w Yoga Instytut w Mysore w Indiach – nazywana czasem power jogą. Stała się jedną z najpopularniejszych odmian yogi na Zachodzie, uwielbianą przez słynne gwiazdy takie jak Sting, Willem Defoe, Gwyneth Paltrow, Chris Martin, Madonnę czy Gisele Bundchen.

Ashtanga charakteryzuje się płynnymi przejściami między pozycjami yogi (asanami) oraz energetyzującym oddechem. System ?ruch-oddech? czyli vinyasa to cecha, która istotnie różni Ashtangę od innych form jogi, jest metodą całościową opartą na uważnej i jednoczesnej praktyce trzech elementów: oddechu, asan i drisht (punktów koncentracji). Jest to jedna z najskuteczniejszych metod jogi dających niespotykane gdzie indziej, zaskakująco głębokie efekty. Zajęcia ashtangi dają efekt sauny i masażu jednocześnie, oczyszczają i uzdrawiają ciało. Regularna praktyka zapewnia prawidłową postawę, ładną sylwetkę, poprawia kondycję i samopoczucie, zyskujemy kontrolę nad własnymi zmysłami, głęboką świadomość samych siebie oraz stabilność ciała i umysłu.

Zewnętrznie praktyka asan będzie dla każdego inna. W Ashtanga Jodze, celem nie jest efekt zewnętrzny, w postaci trudności czy perfekcji wykonywanych asan. Właściwym celem praktyki jogi jest uważna praca na poziomie wewnętrznej świadomości by utrzymywać wewnętrzną koncentrację podczas całej praktyki, tak aby praktyka stała się medytacją w ruchu i przeżyciem wewnętrznym.

Zapraszam na jedyne w Wałbrzychu zajęcia Ashtangi Jogi w tradycji Sri K.P Joisa

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl