Mistrzowska, zielona transformacja przy Ratuszowej!

Na takiej murawie grają najlepsi piłkarze na świecie!

Po 11 latach czas na remont boiska sportowego należącego do Aqua Zdroju. – Gościmy drużyny z różnych stron Polski i Europy. Przyjeżdżają do nas na zgrupowania i potrenować. Dlatego nadeszła pora na wymianę murawy w największym obiekcie sportowo-rekreacyjnym w Sudetach – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. -Dzięki temu zapewnimy również naszym lokalnym sportowcom najwyższe standardy zgodne z normami FIFA – dodaje.

Remont rozpoczął się 23 maja. Całość inwestycji ma bardzo szeroki zakres, który obejmuje demontaż starej nawierzchni wraz z wypełnieniem oraz wyrównaniem, uzupełnieniem, stabilizacją podbudowy, wykonaniem podłoża elastycznego i ułożeniem oraz montażem nawierzchni z trawy syntetycznej. Warto podkreślić, iż będzie to murawa najwyższej jakości wykonana technologią tkania. Firmą odpowiedzialna za realizacje zadania jest TAMEX Obiekty Sportowe z Siedzibą w Warszawie. Parametry nowego boiska będą spełniać wymagania FIFA Quality Concept for Football Truf na poziomie FIFA Quality Pro (Manual 2015). Wysokość włókna wynosić będzie 45-50 mm imitując trawę naturalną, co znacznie wpłynie na komfort gry zawodników. Poprawę jakości gry na boisku Wałbrzyskiego Centrum już za kilka tygodni będą mogły sprawdzić lokalni sportowcy, a także kluby z całej Polski i drużyny PZPN, które coraz częściej odwiedzają Aqua Zdrój. Wartość inwestycji to około 3 miliony złotych przekazane na ten cel przez miasto Wałbrzych. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 30 czerwiec 2022 r.

Myśląc o przyszłości spółka Aqua Zdrój zainwestowała w nawierzchnię, która przy ponownej wymianie nadawać się będzie do recyklingu.

 

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl