Trzecia edycja I Szkolnej Ligi Pływackiej – styl klasyczny

W najbliższy piątek 10 marca zapraszamy na kolejną odsłonę I Szkolnej Ligi Pływackiej. W poprzednich edycjach młodzi sportowcy mogli spróbować swoich sił w stylu dowolnym i grzbietowym. Tym razem czas na rywalizację w stylu klasycznym! 

Wałbrzych pływa coraz lepiej i szybciej. Wszystko dzięki rozpoczętemu 4 lata temu Miejskiemu Programowi Powszechnej Nauki Pływania, w którym uczestniczy dzisiaj tygodniowo ponad tysiąc uczniów klas 2-gich i 3-cich. W naszym mieście jest około dziesięciu szkółek pływackich oraz dwa kluby, które rozwijają wodne umiejętności najmłodszych. Dzięki ciężkiej pracy instruktorów, ogromna ilość dzieci i młodzieży w naszym mieście posiada wysokie umiejętności, które prezentują w ramach I Szkolnej Ligi Pływackiej.

W zawodach biorą udział uczniowie z wałbrzyskich szkół podstawowych klas IV-VI, gimnazjów oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Celem przedsięwzięcia organizowanego przez Centrum AQUA ZDRÓJ, Uczniowski Klub Sportowy „Szafir”, Zespół Szkół Nr 4 oraz Szkolny Związek Sportowy jest popularyzacja pływania wśród dzieci, jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych. Spośród wszystkich uczestników będą wyłaniane talenty, a najlepsi zostaną nagrodzeni. Nowoczesne pływalnie zachęcają wałbrzyszan do uprawiania tego sportu. „Sport, to nie tylko zdrowie, to lepsze samopoczucie” ? podsumowują instruktorzy pływania w Aqua Zdroju.

Wszystkie edycje zawodów odbywać się będą na pływalni w Zespole Szkół Nr 4, ul. Sokołowskiego 75., w terminach:

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl