V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska gra pełną parą. Na ponad 1300 ?Orlikach? rozgrywane są właśnie eliminacje gminne ? pierwsza faza imprezy. W sobotę rozpoczną się finały wojewódzkie. Finał województwa dolnośląskiego odbędzie się 11 października na boiskach przy Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ. 

Do tegorocznego turnieju zgłosiło się blisko 177 000 dziewcząt i chłopców z 18 600 drużyn! Turniej, rozgrywany od 2010 roku, to bez wątpienia największa i najbardziej prestiżowa impreza piłkarska dla dzieci i młodzieży w Polsce. Biorą w niej udział drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10-11 lat oraz 12-13 lat. W czterech dotychczasowych edycjach turnieju wzięło udział ponad pół miliona najmłodszych adeptów futbolu.

Tegoroczna inauguracja odbyła się w Nowym Dworze Mazowieckim – na ?Orliku? usytuowanym przy Zespole Szkół w dzielnicy Modlin Twierdza. W niezwykłej atmosferze sportowego święta, wzięli udział m.in. minister sportu i turystyki – Andrzej Biernat, przedstawiciele Szkolnego Związku Sportowego, lokalne władze samorządowe, Ambasador Turnieju, mistrzyni Europy U-17 i najlepszą piłkarka w Europie do lat 17 w 2013 roku – Ewa Pajor oraz wiele gwiazd sportu i osób znanych ze świata show-biznesu. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w tym towarzystwie był Michał Kucharczyk ? czołowy piłkarz warszawskiej Legii, który wielką karierę rozpoczynał właśnie w Nowym Dworze Mazowieckim, a wychował się na osiedlu Modlin Twierdza. Wydarzeniu – jak i całemu turniejowi – towarzyszy hasło ?Zagraj Smyku na Orliku? autorstwa Dominiki Jaworskiej ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Żabowie w zachodniopomorskim.

Po zakończeniu rozgrywek w lokalnych turniejach (18 wrześnie br.), odbędą się – na wybranych ?Orlikach? – eliminacje wojewódzkie.Finały wojewódzkie zorganizuje 16 ośrodków na terenie całego kraju. Finał ogólnopolski ? tradycyjnie już – odbędzie się w Warszawie, a formule 3-dniowych zawodów (16-18 października br.), zakończonych Wielkim Finałem Turnieju Orlika na Torwarze. Wówczas poznamy najlepsze drużyny w czterech kategoriach ? dziewcząt i chłopców z rocznika 2001-2002 oraz dziewcząt i chłopców z rocznika 2003-2004.

Przypomnijmy, że Ambasadorami 5. Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska – oprócz wspomnianej Ewy Pajor – są czołowi polscy piłkarze: Artur Boruc, Jakub Rzeźniczak oraz dwie wielkie nadzieje naszego futbolu: Karol Linetty i Dawid Kownacki.

Podziel się ze znajomymi

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi:<b>, <i>, <u>.

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl