XVII Toyota Półmaraton Wałbrzych – rekord frekwencji!

Za nami największa impreza biegowa w regionie!  Mimo niesprzyjających warunków pogodowych na starcie XVII Toyota Półmaraton Wałbrzych stawiło się blisko 2 300 biegaczy!

W półmaratonie wzięli udział biegacze z całej Polski i świata, a najlepsi okazali się Kenijczycy. W kategorii OPEN oraz mężczyzn zwyciężył Biwot Wycliffe Kipkorir, a wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Kimutai Hellen Jepkosgei. W biegu po zdrowie najlepsi byli Paweł Drozdowski oraz Paulina Szarzyńska. W ramach półmaratonu odbyły się również V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Służby Zdrowia oraz V Międzynarodowe Mistrzostwa Pracowników Faurecia. Szczególnym wydarzeniem był setny maraton Witolda Radke, który rozpoczął bieg wcześniej i wraz z Edwardem Dudkiem przebiegł trasę 42,195 km. W biegu uczestniczył również prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

Najlepsi biegacze w klasyfikacji generalnej, drużynowej, w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz najlepsi wałbrzyszanie otrzymali nagrody. Na zakończenie imprezy miała miejsce loteria, w której do wygrania był sprzęt AGD i RTV oraz nagroda główna – Toyota Aygo. Samochód w tym roku wylosował biegacz z Mieroszowa. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za udział oraz zapraszamy za rok!

Szczegółowe wyniki: www.datasport.pl

Fotorelacja z biegu dostępna na stronie www.polmaraton.walbrzych.pl oraz www.fotomaraton.pl

 

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl