Zgrupowanie i mecze Reprezentacji Polski Mężczyzn w Koszykówce w AQUA ZDROJU!

Polski Związek Koszykówki ogłosił listę nazwisk zawodników, którzy znaleźli się w szerokim składzie reprezentacji Polski. Spośród tych zawodników trener Mike Taylor wybierze grupę, która w lipcu w Wałbrzychu rozpocznie przygotowania do kwalifikacji do EuroBasketu 2015 oraz rozegra kontrolne mecze z Reprezentacją Czech.

Wśród zawodników powołanych do szerokiego składu Reprezentacji Polski znaleźli się:

1. Michał Chyliński, PGE Turów Zgorzelec, Polska

2. Olek Czyż, Canton Charge, NBDL/USA

3. Jakub Dłoniak, ROSA Radom, Polska

4. Tomasz Gielo, Liberty Univ., NCAA/USA

5. Marcin Gortat, Washington Wizards, NBA/USA

6. Adam Hrycaniuk, Stelmet Zielona Góra, Polska

7. Przemysław Karnowski, Gonzaga Univ., NCAA/USA

8. Thomas Kelati, UCAM Murcia, Hiszpania

9. Łukasz Koszarek, Stelmet Zielona Góra, Polska

10. Damian Kulig, PGE Turów Zgorzelec, Polska

11. Maciej Lampe, FC Barcelona, Hiszpania

12. Paweł Leończyk, Trefl Sopot, Polska

13. David Logan, Alba Berlin, Niemcy

14. Kamil Łączyński, ROSA Radom, Polska

15. Michał Michalak, Trefl Sopot, Polska

16. Jarosław Mokros, Energa Czarni Słupsk, Polska

17. Piotr Pamuła, Anwil Włocławek, Polska

18. Mateusz Ponitka, BC Oostende, Belgia

19. Michał Sokołowski, Anwil Włocławek, Polska

20. Szymon Szewczyk, Virtus Roma, Włochy

21. Krzysztof Szubarga, AZS Koszalin, Polska

22. Tomasz Śnieg, Energa Czarni Słupsk, Polska

23. Adam Waczyński, Trefl Sopot, Polska

24. Łukasz Wiśniewski, PGE Turów Zgorzelec, Polska

25. Przemysław Zamojski, Stelmet Zielona Góra, Polska

– Jestem bardzo podekscytowany tymi nominacjami. Wierzę, że stworzymy zgraną drużynę, która osiągnie cel, jakim jest awans do EuroBasketu 2015. Chcę zbudować zespół, z którego Polska będzie dumna – mówi Mike Taylor, trener reprezentacji Polski koszykarzy.

Warto również dodać, że drugim trenerem reprezentacji został wałbrzyszanin Andrzej Adamek, wychowanek Górnika Wałbrzych, jako zawodnik m.in. trzykrotny Mistrz Polski ze Śląskiem Wrocław i jako I trener Mistrz Polski z Asseco Prokomem Gdynia.

Ramowy plan przygotowań do meczów kwalifikacyjnych:

01-02.07.2014 – konsultacja szkoleniowo-medyczna w Warszawie,

04-09.07.2014 – zgrupowanie szkoleniowe w Wałbrzychu (część I),

12-17.07.2014 – zgrupowanie szkoleniowe w Wałbrzychu (część II),

18 i 19.07.2014 – gry kontrolne z reprezentacją Czech w Wałbrzychu,

22-23.07.2014 – zgrupowanie szkoleniowe w Toruniu (część I),

23-28.07.2014 – turniej międzynarodowy w Macedonii,

29-31.07.2014 – zgrupowanie w Toruniu (część II),

01-03.08.2014 – turniej międzynarodowy w Toruniu,

04-09.08.2014 – zgrupowanie w Toruniu (część III),

10-28.08.2014 – mecze kwalifikacyjne do mistrzostw Europy.

Podziel się ze znajomymi

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl