Zmarł Adam Szczurowski

Z głębokim żalem i smutkiem dowiedzieliśmy się, że odszedł od nas Adam Szczurowski.

Wrażliwy, utalentowany i zawsze chętny do pomocy. Zdolny uczeń II LO, absolwent AWF we Wrocławiu, student Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku stosunki międzynarodowe. Kochał rowery i kolarstwo górskie, zawodnik MTB Wieża Anna Szczawno Zdrój. Wielokrotny laureat zawodów w kolarstwie MTB i triathlonie, zdobywca Pucharu Polski w Maratonach MTB w 2005 roku. Następnie trener KKW Jama Wałbrzych oraz wieloletni współpracownik OSiR i Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Współorganizował reaktywowane Górale na Start, a następnie Mistrzostwa Polski w Maratonach MTB, które przez pięć lat z rzędu odbywały się w Wałbrzychu. Był także instruktorem sportu, pracował w Skateparku w Wałbrzychu. Był niezwykle pracowity i miał wiele ambitnych planów, jak on sam. Niestety pokrzyżowała je choroba, z którą zmagał się kilka lat. Ci, którzy go znali, pamiętają, że na Adama zawsze można było liczyć i zawsze chętnie pomagał nie oczekując nic w zamian. Kochał rower i kolarstwo górskie a w wielu miejscach z tym związanych zostawił cząstkę siebie. Każdy z nas zapamięta go jako aktywnego i pełnego sportowej pasji człowieka.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 9 czerwca o godz. 13,00 w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego, ul. Marconiego (Stary Zdrój).

Cześć jego pamięci!

Podziel się ze znajomymi

Jeden komentarz

  1. Tomasz Ł. pisze:

    Wspaniały trener, zawodnik i godny rywal, wzór i autorytet, człowiek z wielką pasją i ogromnym sercem do życia, podchodził do wszystkiego z pokorą oraz wytrwałością. Raz zainspirowany, niczym niesiony na rękach dążył ciężką pracą do coraz wyżej stawianych sobie celów… TO WIELKA STRATA osobiście dla mnie i dla kolarstwa, które nad wyraz kochał…
    Cyt „..Po owocach go poznacie.”

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi:<b>, <i>, <u>.

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o.- Wdrożenie www.960pixels.pl